| Manufacturer Part Number: | 1PMT5934A/TR13 |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 24V 3W ±10% Surface Mount DO-216AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1PMT5934A/TR13 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1PMT5934A/TR13 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 24V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 3W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 19 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 18.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-216AA | |
| Supplier Device Package | DO-216AA | |
| Standard Package | 12,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1PMT5934A/TR13 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1PMT5934A/TR13 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of 1PMT5934A/TR13 is new and unused, you can buy 1PMT5934A/TR13 Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1PMT5934A/TR13.
| BAS70T-7-F | DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT523 | BAS70T-7-F.pdf | |
| MPG06JHE3/54 | Diode Standard 600V 1A Through Hole MPG06 | MPG06JHE3/54.pdf | |
| STD5N95K3 | MOSFET N-CH 950V 4A DPAK | STD5N95K3.pdf | |
| 2N4392-2 | JFET N-Channel 40V 25mA @ 20V 1.8W Through Hole TO-206AA (TO-18) | 2N4392-2.pdf | |
| 8N3SV75AC-0146CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV75AC-0146CDI8.pdf | |
| M48T12-200PC1 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 24-DIP Module (0.600", 15.24mm) | M48T12-200PC1.pdf | |
| LTC2190IUKG#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 52-QFN (7x8) | LTC2190IUKG#PBF.pdf | |
| ATMEGA88-15AT | AVR Automotive, AEC-Q100, AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (4K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7) | ATMEGA88-15AT.pdf | |
| DSPIC33FJ32GP204-E/PT | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 32KB (32K x 8) FLASH 44-TQFP (10x10) | DSPIC33FJ32GP204-E/PT.pdf | |
| HA1631S01CMEL-E | Comparator General Purpose Open Drain, Push-Pull SC-88A | HA1631S01CMEL-E.pdf | |
| SN74AS138NSR | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SO | SN74AS138NSR.pdf | |
| MT29F64G08CBCABH1-12:A | IC FLASH 64GBIT 100VBGA | MT29F64G08CBCABH1-12:A.pdf | |
| TPS28225DG4 | IC SYNC MOSFET DVR 4A 8-SOIC | TPS28225DG4.pdf | |
| S-13R1B15-I4T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 150mA SNT-4A | S-13R1B15-I4T1U3.pdf | |
| TPS71713DCKTG4 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.3V 150mA SC-70-5 | TPS71713DCKTG4.pdf |