| Manufacturer Part Number: | 2N333A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 10MA TO5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2N333A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2N333A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Microsemi IRE Division | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2N333A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2N333A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of 2N333A is new and unused, you can buy 2N333A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2N333A.
| VS-VSKD56/16 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 1600V (1.6kV) 30A Chassis Mount ADD-A-PAK (3) | VS-VSKD56/16.pdf | |
| PL130-07AQC | Clock Buffer/Driver IC 200MHz 16-VFQFN | PL130-07AQC.pdf | |
| 8N4SV76LC-0129CDI8 | VCXO IC 187.5MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0129CDI8.pdf | |
| 8N3QV01EG-0023CDI | VCXO IC 707.3527MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-0023CDI.pdf | |
| DAC715P | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 28-PDIP | DAC715P.pdf | |
| LX256EV-5F484I | IC FPGA 256 I/O 484FBGA | LX256EV-5F484I.pdf | |
| 89H12NT12G2ZAHLGI8 | Switch Interfacing Interface 324-FCBGA (19x19) | 89H12NT12G2ZAHLGI8.pdf | |
| TPA6211A1TDGNRQ1 | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-MSOP-PowerPad | TPA6211A1TDGNRQ1.pdf | |
| AD8309ARU | Logarithmic Amplifier IC Receiver Signal Strength Indication (RSSI) 16-TSSOP | AD8309ARU.pdf | |
| 74HC4040DB,112 | IC 12STAGE BINARY RIPPLE 16SSOP | 74HC4040DB,112.pdf | |
| MIC2560-1BWM | IC PCMCIA CARD SW MATRIX 16-SOIC | MIC2560-1BWM.pdf | |
| BUK1M200-50SGTD,11 | TOPFET QUAD 50V 20-SOIC | BUK1M200-50SGTD,11.pdf | |
| BD4739G-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-SSOP | BD4739G-TR.pdf |