| Manufacturer Part Number: | AS1369-BWLT-33-10K |
|---|---|
| Manufacturer: | ams |
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 200mA 4-WLCSP (0.97x0.97) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AS1369-BWLT-33-10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AS1369-BWLT-33-10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - Voltage Regulators - Linear | |
| Manufacturer | ams | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Regulator Topology | Positive Fixed | |
| Voltage - Output | 3.3V | |
| Current - Output | 200mA | |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.08V @ 200mA | |
| Number of Regulators | 1 | |
| Voltage - Input | Up to 5.5V | |
| Current - Limit (Min) | 210mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 4-UFBGA, WLCSP | |
| Supplier Device Package | 4-WLCSP (0.97x0.97) | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AS1369-BWLT-33-10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AS1369-BWLT-33-10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of ams all series components. The condition of AS1369-BWLT-33-10K is new and unused, you can buy AS1369-BWLT-33-10K ams with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AS1369-BWLT-33-10K.
| SBR20200CTFP | Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 200V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab | SBR20200CTFP.pdf | |
| Q2010N5RP | TRIAC 200V 10A TO263 | Q2010N5RP.pdf | |
| ZDT651TA | TRANS 2NPN 60V 2A SM8 | ZDT651TA.pdf | |
| AOW15S65 | MOSFET N-CH 650V 15A TO262 | AOW15S65.pdf | |
| 8N3Q001EG-1086CDI | Clock Oscillator IC 350MHz 10-CLCC | 8N3Q001EG-1086CDI.pdf | |
| MAX32620ICQ+W | ARM® Cortex®-M4F - Microcontroller IC 32-Bit 96MHz 2MB (2M x 8) FLASH 100-TQFP | MAX32620ICQ+W.pdf | |
| BSC9132NSE7MNMB | PowerPC e500 Microprocessor IC QorIQ Qonverge BSC 2 Core, 32-Bit 1.333GHz 780-FCBGA (23x23) | BSC9132NSE7MNMB.pdf | |
| TRSF3222ECDB | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SSOP | TRSF3222ECDB.pdf | |
| HCF4017M013TR | IC DECADE COUNTR W/DECODE 16SOIC | HCF4017M013TR.pdf | |
| CD74HCT75E | D-Type Transparent Latch 2 Channel 2:2 IC Differential 16-PDIP | CD74HCT75E.pdf | |
| IDT71V3556S133PF8 | IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP | IDT71V3556S133PF8.pdf | |
| UC3879DW | Half-Bridge Regulator Positive Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 20-SOIC | UC3879DW.pdf | |
| ISL6375IRTZ-T | - Controller, Intel VR12, VR12.5 Voltage Regulator IC 1 Output 40-TQFN (5x5) | ISL6375IRTZ-T.pdf |