| Manufacturer Part Number: | BA 892-02V E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode Standard - Single 35V 100mA PG-SC79-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BA 892-02V E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BA 892-02V E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Standard - Single | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 35V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 1.1pF @ 3V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 500 mOhm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | - | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BA 892-02V E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BA 892-02V E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BA 892-02V E6327 is new and unused, you can buy BA 892-02V E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BA 892-02V E6327.
| FSM14PL-TP | DIODE GEN PURP 400V 1A SOD123FL | FSM14PL-TP.pdf | |
| GDZ20B-HE3-08 | Zener Diode 20V 200mW ±4% Surface Mount SOD-323 | GDZ20B-HE3-08.pdf | |
| MCP3901A0T-E/SS | 2 Channel AFE 24 Bit 20-SSOP | MCP3901A0T-E/SS.pdf | |
| TLC3541IDG4 | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | TLC3541IDG4.pdf | |
| MAX551AEPA+ | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 8-PDIP | MAX551AEPA+.pdf | |
| XC95216-15HQ208C | IC CPLD 216MC 15NS 208HQFP | XC95216-15HQ208C.pdf | |
| PIC18F44J50T-I/ML | PIC PIC® XLP™ 18J Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 16KB (8K x 16) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC18F44J50T-I/ML.pdf | |
| LPC4317JBD144E | ARM® Cortex®-M4/M0 LPC43xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 204MHz 1MB (1M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | LPC4317JBD144E.pdf | |
| MB96F379RWBPMC-GSE2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96370 Microcontroller IC 16-Bit 40MHz 832KB (832K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | MB96F379RWBPMC-GSE2.pdf | |
| LMV331IDCKRE4 | Comparator General Purpose Open Collector SC-70-5 | LMV331IDCKRE4.pdf | |
| GS2988-INTE3D | IC CABLE DRIVER DUAL 16QFN | GS2988-INTE3D.pdf | |
| IS42S16320D-6TL | IC SDRAM 512M 166MHZ 54TSOP | IS42S16320D-6TL.pdf | |
| CY7C1041D-2XWI | IC MEMORY 1GB FLASH 3.0V 56TSOP | CY7C1041D-2XWI.pdf | |
| FAN4146SX | Ground Fault Protection PMIC 6-SuperSot | FAN4146SX.pdf | |
| AP7331-20WG-7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2V 300mA SOT-25 | AP7331-20WG-7.pdf |