| Manufacturer Part Number: | BA 892-02V E6433 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode Standard - Single 35V 100mA PG-SC79-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BA 892-02V E6433 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BA 892-02V E6433 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Standard - Single | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 35V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 1.1pF @ 3V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 500 mOhm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | - | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BA 892-02V E6433 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BA 892-02V E6433 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BA 892-02V E6433 is new and unused, you can buy BA 892-02V E6433 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BA 892-02V E6433.
| APT2X31DC60J | Diode Array 2 Independent Silicon Carbide Schottky 600V 30A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC | APT2X31DC60J.pdf | |
| ST32BRP | Diac/Sidac Thyristor 30 ~ 34V 2A DO-214 | ST32BRP.pdf | |
| F1827CCH1400 | SCR Module 1400V 25A (DC) Common Cathode - SCR/Diode Chassis Mount Module | F1827CCH1400.pdf | |
| 2SB1011 | TRANS PNP 400V 0.1A TO-126 | 2SB1011.pdf | |
| UNR91A3G0L | TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 | UNR91A3G0L.pdf | |
| MAX11125ATI+T | 12 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 28-TQFN (5x5) | MAX11125ATI+T.pdf | |
| R5F104LLALA#U0 | RL78 RL78/G14 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-FLGA (5x5) | R5F104LLALA#U0.pdf | |
| C8051F061R | 8051 C8051F06x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | C8051F061R.pdf | |
| AD8510BRZ | J-FET Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD8510BRZ.pdf | |
| TLV2622IDR | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV2622IDR.pdf | |
| 74AHC1GU04DCKTG4 | Inverter IC 1 Channel SC-70-5 | 74AHC1GU04DCKTG4.pdf | |
| 7024L25PF | IC SRAM 64KBIT 25NS 100TQFP | 7024L25PF.pdf | |
| BQ24610RGER | IC SYNC SW-MODE BAT CHRGR 24VQFN | BQ24610RGER.pdf | |
| BA17808FP-E2 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 8V 1A TO-252-3 | BA17808FP-E2.pdf | |
| TPS79401DGNT | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.2 V ~ 5.5 V 250mA 8-MSOP-PowerPad | TPS79401DGNT.pdf |