| Manufacturer Part Number: | BA 892-02V H6127 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 45703 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode Standard - Single 35V 100mA PG-SC79-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BA 892-02V H6127 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BA 892-02V H6127 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | Carrier Tape Update 03/Jun/2015 | |
| Online Catalog | Silicon RF Switching Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Standard - Single | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 35V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 1.1pF @ 3V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 500 mOhm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | - | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BA 892-02V H6127 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BA 892-02V H6127 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BA 892-02V H6127 is new and unused, you can buy BA 892-02V H6127 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BA 892-02V H6127.
| VS-30WQ10FNTRPBF | DIODE SCHOTTKY 100V 3.5A DPAK | VS-30WQ10FNTRPBF.pdf | |
| SS3P3LHM3_A/H | DIODE SCHOTTKY 30V 3A TO277A | SS3P3LHM3_A/H.pdf | |
| BZX84C4V3LT1G | Zener Diode 4.3V 225mW ±7% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | BZX84C4V3LT1G.pdf | |
| PZU22BA,115 | Zener Diode 22V 320mW ±5% Surface Mount SOD-323 | PZU22BA,115.pdf | |
| FMMT593QTA | TRANS PNP 100V 1A SOT23-3 | FMMT593QTA.pdf | |
| SUD50N03-09P-E3 | MOSFET N-CH 30V 63A TO252 | SUD50N03-09P-E3.pdf | |
| IRFI720GPBF | MOSFET N-CH 400V 2.6A TO220FP | IRFI720GPBF.pdf | |
| APTM100UM60FAG | MOSFET N-CH 1000V 129A SP6 | APTM100UM60FAG.pdf | |
| AD9238BCPZRL-40 | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 64-LFCSP-VQ (9x9) | AD9238BCPZRL-40.pdf | |
| AD7228ACPZ-REEL | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 28-PLCC (11.51x11.51) | AD7228ACPZ-REEL.pdf | |
| MPC8358CVVAGDG | PowerPC e300 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 400MHz 740-TBGA (37.5x37.5) | MPC8358CVVAGDG.pdf | |
| AD8601WARTZ-R7 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | AD8601WARTZ-R7.pdf | |
| 74LVC2G241GT,115 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 8-XSON, SOT833-1 (1.95x1) | 74LVC2G241GT,115.pdf | |
| 70V05S35J8 | IC SRAM 64KBIT 35NS 68PLCC | 70V05S35J8.pdf | |
| IRSM515-025DA4 | IC MOTOR DRIVER 600V 23DIP | IRSM515-025DA4.pdf |