| Manufacturer Part Number: | BAP50-04W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Series Connection 50V 50mA 240mW SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAP50-04W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAP50-04W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | RF Small Signal Products Part 1 RF Small Signal Products Part 2 | |
| PCN Assembly/Origin | PIN diode transfer 22/Jul/2013 Wafer Manufacturing Transfer 24/Dec/2013 | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Series Connection | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V | |
| Current - Max | 50mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.5pF @ 5V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 5 Ohm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 240mW | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAP50-04W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAP50-04W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAP50-04W,115 is new and unused, you can buy BAP50-04W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAP50-04W,115.
| JANTXV1N6343US | Zener Diode 62V 500mW ±5% Surface Mount B, SQ-MELF | JANTXV1N6343US.pdf | |
| BCR 191F E6327 | TRANS PREBIAS PNP 250MW TSFP-3 | BCR 191F E6327.pdf | |
| LC5768VG-10F256I | IC CPLD 768MC 10NS 256FBGA | LC5768VG-10F256I.pdf | |
| EP3C40F780C8N | IC FPGA 535 I/O 780FBGA | EP3C40F780C8N.pdf | |
| PIC24FJ192GA110-I/PT | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 192KB (65.5K x 24) FLASH 100-TQFP (12x12) | PIC24FJ192GA110-I/PT.pdf | |
| PIC16LF1937-E/MV | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 40-UQFN (5x5) | PIC16LF1937-E/MV.pdf | |
| MB90F548GHDSPFR-G | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | MB90F548GHDSPFR-G.pdf | |
| MC9S08QG84CFKE | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH 24-QFN-EP (4x4) | MC9S08QG84CFKE.pdf | |
| MCF5212LCVM66J | Coldfire V2 MCF521x Microcontroller IC 32-Bit 66MHz 256KB (256K x 8) FLASH 81-MAPBGA (10x10) | MCF5212LCVM66J.pdf | |
| MC8610VT1333JB | PowerPC e600 Microprocessor IC MPC86xx 1 Core, 32-Bit 1.333GHz 783-FCPBGA (29x29) | MC8610VT1333JB.pdf | |
| MAX4695ETC+ | 2 Circuit IC Switch 2:1 60 Ohm 12-TQFN (3x3) | MAX4695ETC+.pdf | |
| MC3488ADG | 2/0 Driver RS232, RS423 8-SOIC | MC3488ADG.pdf | |
| OPA4344UA/2K5G4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | OPA4344UA/2K5G4.pdf | |
| 74VHC14BQ,115 | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-DHVQFN (2.5x3) | 74VHC14BQ,115.pdf | |
| M29W640GB70ZF3F TR | IC FLASH 64MBIT 70NS 64TBGA | M29W640GB70ZF3F TR.pdf |