| Manufacturer Part Number: | BAP51-06W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Common Anode 50V 50mA 240mW SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAP51-06W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAP51-06W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | PIN diode transfer 22/Jul/2013 Wafer Manufacturing Transfer 24/Dec/2013 | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | General Purpose PIN Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V | |
| Current - Max | 50mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.35pF @ 5V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 2.5 Ohm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 240mW | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAP51-06W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAP51-06W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAP51-06W,115 is new and unused, you can buy BAP51-06W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAP51-06W,115.
| EC103M3RP | SCR 600V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92 | EC103M3RP.pdf | |
| GWM220-004P3-SMD SAM | MOSFET 6N-CH 40V 180A ISOPLUS | GWM220-004P3-SMD SAM.pdf | |
| BQ4845YP-A4E3 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 28-DIP (0.600", 15.24mm) | BQ4845YP-A4E3.pdf | |
| A42MX16-PQG160M | IC FPGA 125 I/O 160QFP | A42MX16-PQG160M.pdf | |
| EP20K400EFC672-1N | IC FPGA 488 I/O 672FBGA | EP20K400EFC672-1N.pdf | |
| UPD78F1000GB-GAF-AX | 78K/0R 78K0R/Kx3-L Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH | UPD78F1000GB-GAF-AX.pdf | |
| 93LC66AT-E/OT | IC EEPROM 4KBIT 2MHZ SOT23-6 | 93LC66AT-E/OT.pdf | |
| SST25PF040B-80-4C-SAE | IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8SOIC | SST25PF040B-80-4C-SAE.pdf | |
| S-1135B29-U5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.9V 300mA SOT-23-5 | S-1135B29-U5T1U.pdf |