| Manufacturer Part Number: | BAP64-05W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 12635 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Common Cathode 100V 100mA 240mW SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAP64-05W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAP64-05W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | RF Small Signal Products Part 1 RF Small Signal Products Part 2 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | General Purpose PIN Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Common Cathode | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 100V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.35pF @ 20V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 1.35 Ohm @ 100mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 240mW | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAP64-05W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAP64-05W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAP64-05W,115 is new and unused, you can buy BAP64-05W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAP64-05W,115.
| BAT40VC-7 | Diode Array 2 Independent Schottky 40V 200mA (DC) Surface Mount SOT-563, SOT-666 | BAT40VC-7.pdf | |
| ZMV834ATA | DIODE VAR CAP 47PF 25V SOD-323 | ZMV834ATA.pdf | |
| SMBJ5938CE3/TR13 | Zener Diode 36V 2W ±2% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5938CE3/TR13.pdf | |
| Q8010RH5 | TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220 | Q8010RH5.pdf | |
| PTF141501E V1 | RF Mosfet LDMOS 28V 1.5A 1.5GHz 16.5dB 150W H-30260-2 | PTF141501E V1.pdf | |
| NGP15N41CLG | IGBT 440V 15A 107W Through Hole TO-220AB | NGP15N41CLG.pdf | |
| SI5330C-B00208-GM | Clock Fanout Buffer (Distribution), Translator IC 250MHz 24-VFQFN Exposed Pad | SI5330C-B00208-GM.pdf | |
| 8N4DV85BC-0098CDI | VCXO IC 130MHz, 100MHz 6-CLCC | 8N4DV85BC-0098CDI.pdf | |
| MB90F543GSPMC-G-V | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90540G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB90F543GSPMC-G-V.pdf | |
| MB90F020CPMT-GS-9169E1 | IC MCU MICOM FLASH 120LQFP | MB90F020CPMT-GS-9169E1.pdf | |
| R5F21207JFP#V0 | R8C R8C/2x/20 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 48KB (48K x 8) FLASH 48-LFQFP (7x7) | R5F21207JFP#V0.pdf | |
| ADG711BRU | 4 Circuit IC Switch 1:1 4 Ohm 16-TSSOP | ADG711BRU.pdf | |
| MAX4066ESD+T | 4 Circuit IC Switch 1:1 45 Ohm 14-SOIC | MAX4066ESD+T.pdf | |
| SN74LVC2G02DCTRG4 | NOR Gate IC 2 Channel SM8 | SN74LVC2G02DCTRG4.pdf | |
| DM74AS08MX | AND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | DM74AS08MX.pdf |