| Manufacturer Part Number: | BAR 63-02W H6433 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - Single 50V 100mA 250mW PG-SCD80-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAR 63-02W H6433 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAR 63-02W H6433 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | PIN - Single | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.3pF @ 5V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 1 Ohm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 250mW | |
| Package / Case | SC-80 | |
| Supplier Device Package | PG-SCD80-2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAR 63-02W H6433 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAR 63-02W H6433 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BAR 63-02W H6433 is new and unused, you can buy BAR 63-02W H6433 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAR 63-02W H6433.
| B40C800G-E4/51 | DIODE BRIDGE 0.9A 65V WOG | B40C800G-E4/51.pdf | |
| STTH310 | DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AD | STTH310.pdf | |
| BZG05C3V3-HE3-TR | Zener Diode 3.3V 1.25W ±5% Surface Mount DO-214AC | BZG05C3V3-HE3-TR.pdf | |
| BD13516S | TRANS NPN 45V 1.5A TO-126 | BD13516S.pdf | |
| IRG7PSH54K10DPBF | IGBT 1200V 120A 520W Through Hole SUPER-247 (TO-274AA) | IRG7PSH54K10DPBF.pdf | |
| 23S08-2HDCGI8 | IC CLK MULT PLL HI DRV 16-SOIC | 23S08-2HDCGI8.pdf | |
| SI5344B-B-GMR | IC CLK BUFFER PLL 44QFN | SI5344B-B-GMR.pdf | |
| 8N3Q001FG-1014CDI | Clock Oscillator IC 625MHz, 312.5MHz, 156.25MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-1014CDI.pdf | |
| IDTADC1212D065HN-C18 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 64-VFQFPN (9x9) | IDTADC1212D065HN-C18.pdf | |
| AD5627RBRMZ-2REEL7 | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 10-MSOP | AD5627RBRMZ-2REEL7.pdf | |
| EP3SL50F484C4N | IC FPGA 296 I/O 484FBGA | EP3SL50F484C4N.pdf | |
| KSZ9031RNXIC | 4/4 Transceiver Full Ethernet 48-QFN (7x7) | KSZ9031RNXIC.pdf | |
| LMV358Q1MAX/NOPB | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | LMV358Q1MAX/NOPB.pdf | |
| SN74LVC2G17DSFR | Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-SON (1x1) | SN74LVC2G17DSFR.pdf | |
| SN74HC374DBRG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP | SN74HC374DBRG4.pdf |