| Manufacturer Part Number: | BAR 63-03W E6433 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - Single 50V 100mA 250mW PG-SOD323-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAR 63-03W E6433 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAR 63-03W E6433 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/May/2007 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | PIN - Single | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.3pF @ 5V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 1 Ohm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 250mW | |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOD323-2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAR 63-03W E6433 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAR 63-03W E6433 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BAR 63-03W E6433 is new and unused, you can buy BAR 63-03W E6433 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAR 63-03W E6433.
| VS-8EWS08SPBF | Diode Standard 800V 8A Surface Mount TO-252, (D-Pak) | VS-8EWS08SPBF.pdf | |
| 1N5379AE3/TR13 | Zener Diode 110V 5W ±10% Through Hole T-18 | 1N5379AE3/TR13.pdf | |
| MMBZ5240BLT1 | Zener Diode 10V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | MMBZ5240BLT1.pdf | |
| BC860C,215 | TRANS PNP 45V 0.1A SOT23 | BC860C,215.pdf | |
| 5T9070PAGI | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 200MHz 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) | 5T9070PAGI.pdf | |
| 843252AG-45LF | IC SYNTHESIZER LVPECL 16-TSSOP | 843252AG-45LF.pdf | |
| SY89536LHZ | IC SYNTHESIZR LVPECL/HSTL 64TQFP | SY89536LHZ.pdf | |
| MAX5531ETC+T | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 12-TQFN (4x4) | MAX5531ETC+T.pdf | |
| MSP430F6769AIPZR | CPUXV2 MSP430F6xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MSP430F6769AIPZR.pdf | |
| MPC8544ECVTAQG | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.0GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8544ECVTAQG.pdf | |
| LAN9313-NU | Ethernet Switch 10/100 Base-T/TX PHY Parallel Interface 128-VTQFP (14x14) | LAN9313-NU.pdf | |
| M-982-02T | Telecom IC Tone Detector 20-SOIC | M-982-02T.pdf | |
| S-89430ACNC-HBUTFG | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-88A | S-89430ACNC-HBUTFG.pdf | |
| SN74LVCH244ADBR | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SSOP | SN74LVCH244ADBR.pdf | |
| 74ABT32PW,112 | OR Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | 74ABT32PW,112.pdf |