| Manufacturer Part Number: | BAS 4002A RPP E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 21010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE BRIDGE 40V 200MA SOT 143 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAS 4002A RPP E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAS 4002A RPP E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | Carrier Tape Update 03/Jun/2015 | |
| Online Catalog | SMT Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase, Schottky | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 40V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 200mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA | |
| Supplier Device Package | PG-SOT143-4 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAS 4002A RPP E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAS 4002A RPP E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BAS 4002A RPP E6327 is new and unused, you can buy BAS 4002A RPP E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAS 4002A RPP E6327.
| SS12P4CHM3/87A | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 6A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN | SS12P4CHM3/87A.pdf | |
| SK38-TP | DIODE SCHOTTKY 80V 3A DO214AB | SK38-TP.pdf | |
| PM75B4LA060 | Power Driver Module IGBT H-Bridge 600V 75A Module | PM75B4LA060.pdf | |
| 2SA1416S-TD-E | TRANS PNP 100V 1A SOT89-3 | 2SA1416S-TD-E.pdf | |
| MTB30P06VT4 | MOSFET P-CH 60V 30A D2PAK | MTB30P06VT4.pdf | |
| IXYH30N65C3H1 | IGBT PT 650V 60A 270W Through Hole TO-247 (IXYH) | IXYH30N65C3H1.pdf | |
| ISPPAC-CLK5312S-01T48I | IC BUFFER FANOUT ISP UNIV 48TQFP | ISPPAC-CLK5312S-01T48I.pdf | |
| 8N3QV01KG-1045CDI | VCXO IC 100MHz, 125MHz, 100MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-1045CDI.pdf | |
| TMS320DM648ZUTA6 | IC DGTL MEDIA PROC 529FCBGA | TMS320DM648ZUTA6.pdf | |
| 5CGXFC4C7U19C8N | IC FPGA 224 I/O 484UBGA | 5CGXFC4C7U19C8N.pdf | |
| MC9S12XEQ512MAL | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 512KB (512K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) | MC9S12XEQ512MAL.pdf | |
| S6E2D35G0AGV20000 | ARM® Cortex®-M4F FM4 S6E2D3 Microcontroller IC 32-Bit 160MHz 384KB (384K x 8) FLASH 120-LQFP (16x16) | S6E2D35G0AGV20000.pdf | |
| MC68711E20CFUE4 | HC11 HC11 Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 20KB (20K x 8) OTP 64-QFP (14x14) | MC68711E20CFUE4.pdf | |
| SN75179BD | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-SOIC | SN75179BD.pdf | |
| PCA9516PW,118 | Buffer, ReDriver 5 Channel 400kHz 16-TSSOP | PCA9516PW,118.pdf |