| Manufacturer Part Number: | BAS 52-02V E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Schottky 45V 750mA (DC) Surface Mount PG-SC79-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAS 52-02V E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAS 52-02V E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 750mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600mV @ 200mA | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 45V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 10V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAS 52-02V E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAS 52-02V E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BAS 52-02V E6327 is new and unused, you can buy BAS 52-02V E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAS 52-02V E6327.
| CDLL3050B-1 | DIODE ZENER | CDLL3050B-1.pdf | |
| MB90497GPMC-GS-261E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90495G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 64-LQFP (12x12) | MB90497GPMC-GS-261E1.pdf | |
| MB89P637PF-GE1 | F²MC-8L F²MC-8L MB89630 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 32KB (32K x 8) OTP 64-PQFP (20x14) | MB89P637PF-GE1.pdf | |
| PIC17C766-33E/L | PIC PIC® 17C Microcontroller IC 8-Bit 33MHz 32KB (16K x 16) OTP 84-PLCC (29.31x29.31) | PIC17C766-33E/L.pdf | |
| DS72611C120FPV | SH-2A SuperH® SH7200 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz ROMless 176-LFQFP (24x24) | DS72611C120FPV.pdf | |
| W681310WG TR | PCM Interface 8 b PCM Audio Interface 20-TSSOP | W681310WG TR.pdf | |
| TPA3125D2N | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class D 20-PDIP | TPA3125D2N.pdf | |
| TAS5101IDAPR | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 32-HTSSOP | TAS5101IDAPR.pdf | |
| 25AA256T-I/MF | IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8DFN | 25AA256T-I/MF.pdf | |
| 70P259L90BYGI8 | IC SRAM 128KBIT 90NS 100FBGA | 70P259L90BYGI8.pdf | |
| S-80138CNMC-JKXT2G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | S-80138CNMC-JKXT2G.pdf | |
| S-1323B44PF-N9DTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.4V 150mA SNT-4A | S-1323B44PF-N9DTFU.pdf |