| Manufacturer Part Number: | BAS70-07V,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 2 Independent Schottky 70V 70mA (DC) Surface Mount SOT-563, SOT-666 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAS70-07V,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAS70-07V,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 2 Independent | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 70V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 70mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 15mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 70V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 | |
| Supplier Device Package | SOT-666 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAS70-07V,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAS70-07V,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAS70-07V,115 is new and unused, you can buy BAS70-07V,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAS70-07V,115.
| KBP01M | IC BRIDGE RECT 1.5A 100V KBPM | KBP01M.pdf | |
| 6A1-TP | DIODE GEN PURP 100V 6A R6 | 6A1-TP.pdf | |
| VS-95PFR40W | Diode Standard 400V 95A Stud Mount DO-203AB (DO-5) | VS-95PFR40W.pdf | |
| 1N4595 | Diode Standard 1200V (1.2kV) 150A Chassis, Stud Mount DO-205AA (DO-8) | 1N4595.pdf | |
| 1PMT5936BE3/TR13 | Zener Diode 30V 3W ±5% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5936BE3/TR13.pdf | |
| BCR08AS-12AT14#B11 | TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92-3 | BCR08AS-12AT14#B11.pdf | |
| MJD122T4 | TRANS NPN DARL 100V 8A DPAK | MJD122T4.pdf | |
| ESM3045DV | TRANS NPN DARL 450V 24A ISOTOP | ESM3045DV.pdf | |
| AON6946 | MOSFET 2N-CH 30V 14A/18A 8DFN | AON6946.pdf | |
| IRF5803 | MOSFET P-CH 40V 3.4A 6-TSOP | IRF5803.pdf | |
| ISL9V3040D3S | IGBT 430V 21A 150W Surface Mount D-Pak | ISL9V3040D3S.pdf | |
| 2N4859JAN02 | JFET Through Hole TO-206AA (TO-18) | 2N4859JAN02.pdf | |
| PIC16C621AT-04I/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 1.75KB (1K x 14) OTP 18-SOIC | PIC16C621AT-04I/SO.pdf | |
| MB90548GSPFV-GS-302-BND | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90545G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90548GSPFV-GS-302-BND.pdf | |
| SN74LVC1G04DRY2 | Inverter IC 1 Channel 6-SON (1.45x1) | SN74LVC1G04DRY2.pdf |