| Manufacturer Part Number: | BAT 63-02V E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode Schottky - Single 3V 100mA 100mW PG-SC79-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAT 63-02V E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAT 63-02V E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | Schottky - Single | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 3V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.85pF @ 0.2V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | - | |
| Power Dissipation (Max) | 100mW | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAT 63-02V E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAT 63-02V E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BAT 63-02V E6327 is new and unused, you can buy BAT 63-02V E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAT 63-02V E6327.
| SMBJ5955B | Zener Diode 180V 2W ±5% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5955B.pdf | |
| 2N5038G | TRANS NPN 90V 20A TO3 | 2N5038G.pdf | |
| JANTX2N5663 | TRANS NPN 300V 2A TO-5 | JANTX2N5663.pdf | |
| SD2933-03 | RF Mosfet N-Channel 50V 250mA 30MHz 23.5dB 300W M177 | SD2933-03.pdf | |
| STD6N95K5 | MOSFET N-CH 950V 9A DPAK | STD6N95K5.pdf | |
| EPM570T100A5N | IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP | EPM570T100A5N.pdf | |
| EPM570GT100C3 | IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP | EPM570GT100C3.pdf | |
| A54SX16A-PQ208 | IC FPGA 175 I/O 208QFP | A54SX16A-PQ208.pdf | |
| EP20K1000EFC33-2X | IC FPGA 708 I/O 1020FBGA | EP20K1000EFC33-2X.pdf | |
| LM3S2739-IBZ50-A2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S2739-IBZ50-A2.pdf | |
| EL9112ILZ-T7 | 0/3 Receiver | EL9112ILZ-T7.pdf | |
| 24LC02BHT-I/MNY | IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TDFN | 24LC02BHT-I/MNY.pdf | |
| MX29LV040CTI-55Q | IC FLASH 4MBIT 55NS 32TSOP | MX29LV040CTI-55Q.pdf |