| Manufacturer Part Number: | BAT54W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 78010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAT54W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAT54W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Wafer Fab Materials 23/Apr/2013 Copper Bond Wire 29/Jun/2014 Copper Bond Wire 01/Aug/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Schottky Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 100mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 25V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 1V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAT54W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAT54W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAT54W,115 is new and unused, you can buy BAT54W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAT54W,115.
| PDS5100H-13 | DIODE SCHOTTKY 100V 5A POWERDI5 | PDS5100H-13.pdf | |
| CGP30HE3/54 | Diode Standard 1400V (1.4kV) 3A Through Hole DO-201AD | CGP30HE3/54.pdf | |
| DDZ13CSF-7 | Zener Diode 13.33V 500mW ±3% Surface Mount SOD-323F | DDZ13CSF-7.pdf | |
| BZX284-B24,115 | Zener Diode 24V 400mW ±2% Surface Mount SOD2 | BZX284-B24,115.pdf | |
| L4004D6RP | TRIAC SENS GATE 400V 4A TO252 | L4004D6RP.pdf | |
| ZTX776STOA | TRANS PNP 200V 1A E-LINE | ZTX776STOA.pdf | |
| EPC2007 | TRANS GAN 100V 6A BUMPED DIE | EPC2007.pdf | |
| SI5330C-A00209-GM | Clock Fanout Buffer (Distribution), Translator IC 250MHz 24-VFQFN Exposed Pad | SI5330C-A00209-GM.pdf | |
| NBC12430FNR2G | IC CLK PLL SYNC 50-800MHZ 28PLCC | NBC12430FNR2G.pdf | |
| LC4064C-10T48I | IC CPLD 64MC 10NS 48TQFP | LC4064C-10T48I.pdf | |
| MAXQ618J-0000+ | MAXQ® Microcontroller IC 16-Bit 12MHz 80KB (80K x 8) FLASH 44-TQFN-EP (7x7) | MAXQ618J-0000+.pdf | |
| HD6473258F10 | H8/300 H8® H8/325 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 32KB (32K x 8) OTP 64-QFP (14x14) | HD6473258F10.pdf | |
| MAX203ECWP+G36 | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SOIC W | MAX203ECWP+G36.pdf | |
| 74AHCU04D-Q100J | Inverter IC 6 Channel 14-SO | 74AHCU04D-Q100J.pdf | |
| SY10EPT23LKG | IC XLATOR DUAL DIFF 3.3V 8-MSOP | SY10EPT23LKG.pdf |