| Manufacturer Part Number: | BB149A,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE UHF VAR CAP 30V SOD323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BB149A,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BB149A,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 26/Dec/2012 Multiple Devices Dec/2012 | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 2.225pF @ 28V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 10.9 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C28 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 30V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 | |
| Supplier Device Package | SOD-323 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BB149A,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BB149A,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BB149A,115 is new and unused, you can buy BB149A,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BB149A,115.
| DZ2727000L | Zener Diode 27V 120mW ±5% Surface Mount SSSMini2-F4-B | DZ2727000L.pdf | |
| Z4KE170A-E3/54 | Zener Diode 170V 1.5W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | Z4KE170A-E3/54.pdf | |
| LCMXO2-2000ZE-1TG144I | IC FPGA 111 I/O 144TQFP | LCMXO2-2000ZE-1TG144I.pdf | |
| EP20K200EFC672-1X | IC FPGA 376 I/O 672FBGA | EP20K200EFC672-1X.pdf | |
| MKS22FN128VFT12 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis KS22 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-QFN (7x7) | MKS22FN128VFT12.pdf | |
| ADM213EARSZ-REEL | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | ADM213EARSZ-REEL.pdf | |
| TPFLXIC011 | USB Interface 28-DIL | TPFLXIC011.pdf | |
| LM358PWG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-TSSOP | LM358PWG4.pdf | |
| SN74LVC3GU04DCTR | Inverter IC 3 Channel SM8 | SN74LVC3GU04DCTR.pdf | |
| IDT71V546XS133PF8 | IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP | IDT71V546XS133PF8.pdf | |
| TL432BCDBZTG4 | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.5% 100mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | TL432BCDBZTG4.pdf |