| Manufacturer Part Number: | BBY 51-02W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 7V 20MA SCD-80 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 51-02W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 51-02W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 3.7pF @ 4V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 2.2 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C4 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 7V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-80 | |
| Supplier Device Package | PG-SCD80-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 51-02W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 51-02W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 51-02W E6327 is new and unused, you can buy BBY 51-02W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 51-02W E6327.
| S30760 | DIODE GEN PURP 600V 85A DO5 | S30760.pdf | |
| STA403A | TRANS 4NPN DARL 100V 4A SIP | STA403A.pdf | |
| BCP5410TA | TRANS NPN 45V 1A SOT223 | BCP5410TA.pdf | |
| IRFR9110TRRPBF | MOSFET P-CH 100V 3.1A DPAK | IRFR9110TRRPBF.pdf | |
| PADC3244IRGZT | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 48-VQFN (7x7) | PADC3244IRGZT.pdf | |
| MB90347ASPMC-GS-520E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ASPMC-GS-520E1.pdf | |
| ISL32601EFBZ-T7A | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | ISL32601EFBZ-T7A.pdf | |
| TPFLXIC016 | Data-Logging, Data Exchange Interface | TPFLXIC016.pdf | |
| CY74FCT245CTSOCTG4 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | CY74FCT245CTSOCTG4.pdf | |
| SST26VF032-80-5I-S2AE-T | IC FLASH 32MBIT 80MHZ 8SOIC | SST26VF032-80-5I-S2AE-T.pdf | |
| 71V416S10YG8 | IC SRAM 4MBIT 10NS 44SOJ | 71V416S10YG8.pdf | |
| CY7C2563XV18-600BZXC | IC SRAM 72MBIT 600MHZ 165FBGA | CY7C2563XV18-600BZXC.pdf | |
| MC33152VDG | IC MOSFET DRIVER DUAL HS 8-SOIC | MC33152VDG.pdf | |
| VNQ5050KTR-E | IC DRIVER HISIDE QUAD POWERSSO24 | VNQ5050KTR-E.pdf | |
| LTC1142HVCG-ADJ#TRPBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-SSOP | LTC1142HVCG-ADJ#TRPBF.pdf |