| Manufacturer Part Number: | BBY 53-02V E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 6V 20MA SC-79 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 53-02V E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 53-02V E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 3.1pF @ 3V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 2.6 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C3 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 53-02V E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 53-02V E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 53-02V E6327 is new and unused, you can buy BBY 53-02V E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 53-02V E6327.
| 1N5222B (DO-35) | Zener Diode 2.5V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5222B (DO-35).pdf | |
| JAN1N4580AUR-1 | Zener Diode 6.4V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | JAN1N4580AUR-1.pdf | |
| 1N5353BRL | Zener Diode 16V 5W ±5% Through Hole Axial | 1N5353BRL.pdf | |
| AD7823YRZ-REEL7 | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | AD7823YRZ-REEL7.pdf | |
| M4A3-384/192-14SAI | IC CPLD 384MC 14NS 256SBGA | M4A3-384/192-14SAI.pdf | |
| 5SGSED6N1F45C2LN | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGSED6N1F45C2LN.pdf | |
| MPC8271VRPIEA | PowerPC G2_LE Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 300MHz 516-FPBGA (27x27) | MPC8271VRPIEA.pdf | |
| ADG723ACPZ-REEL7 | 2 Circuit IC Switch 1:1 4 Ohm 8-LFCSP-WD (2x3) | ADG723ACPZ-REEL7.pdf | |
| CD4026BPWE4 | IC COUNTER/DIVIDR DECADE 16TSSOP | CD4026BPWE4.pdf | |
| 74LVC2G74GT,115 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 8XSON | 74LVC2G74GT,115.pdf | |
| NB100LVEP56MNR2 | Differential Digital Multiplexer 2 x 2:1 24-QFN (4x4) | NB100LVEP56MNR2.pdf | |
| SY100ELT23LZI | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 2 Channel 8-SOIC | SY100ELT23LZI.pdf | |
| IS43TR16128BL-125KBLI | IC DDR3 2GB 96BGA | IS43TR16128BL-125KBLI.pdf | |
| IDT7164L35Y | IC SRAM 64KBIT 35NS 28SOJ | IDT7164L35Y.pdf | |
| LT1579CS#TRPBF | Battery Power Management IC 16-SOIC | LT1579CS#TRPBF.pdf |