| Manufacturer Part Number: | BBY 53-02W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 6V 20MA SCD-80 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 53-02W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 53-02W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 3.1pF @ 3V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 2.6 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C3 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-80 | |
| Supplier Device Package | PG-SCD80-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 53-02W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 53-02W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 53-02W E6327 is new and unused, you can buy BBY 53-02W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 53-02W E6327.
| BAT30CWFILM | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 300mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323 | BAT30CWFILM.pdf | |
| RF08L6STE25 | DIODE GEN PURP 600V 800MA PMDS | RF08L6STE25.pdf | |
| 1N5951PE3/TR8 | Zener Diode 120V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5951PE3/TR8.pdf | |
| CTA06-1200TWPT | TRIAC SENS GATE 1.2KV 6A TO220AB | CTA06-1200TWPT.pdf | |
| 8N4SV76LC-0176CDI | VCXO IC 345MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0176CDI.pdf | |
| MCP4661-503E/ST | Digital Potentiometer 50k Ohm 2 Circuit 257 Taps I²C Interface 14-TSSOP | MCP4661-503E/ST.pdf | |
| ISL5861/2IB | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 28-SOIC W | ISL5861/2IB.pdf | |
| 5SGXMA9N3F45C4N | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGXMA9N3F45C4N.pdf | |
| ST72F321BAR9T3 | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 60KB (60K x 8) FLASH | ST72F321BAR9T3.pdf | |
| DG641DY | 4 Circuit IC Switch 1:1 15 Ohm 16-SOIC | DG641DY.pdf | |
| LM4991LD/NOPB | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-WSON (4x4) | LM4991LD/NOPB.pdf | |
| TDA8931T/N1,112 | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 20-SO | TDA8931T/N1,112.pdf | |
| VCA822IDGST | Variable Gain Amplifier 1 Circuit 10-VSSOP | VCA822IDGST.pdf | |
| ADA4000-1ARZ | J-FET Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | ADA4000-1ARZ.pdf | |
| EL5131IW-T7A | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | EL5131IW-T7A.pdf |