| Manufacturer Part Number: | BBY 55-02W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 16V 20MA SCD-80 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 55-02W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 55-02W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 6.5pF @ 10V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 3 | |
| Capacitance Ratio Condition | C2/C10 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 16V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-80 | |
| Supplier Device Package | PG-SCD80-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 55-02W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 55-02W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 55-02W E6327 is new and unused, you can buy BBY 55-02W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 55-02W E6327.
| VS-30CTQ080GSTRLP | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 80V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VS-30CTQ080GSTRLP.pdf | |
| TLZ3V0-GS18 | Zener Diode 3V 500mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TLZ3V0-GS18.pdf | |
| 2N5062G | SCR 100V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92-3 | 2N5062G.pdf | |
| EFG20G | SCR Module 1400V 125A (DC) 3-Phase Controller - SCRs/Diodes Chassis Mount Module | EFG20G.pdf | |
| STGD7NB60ST4 | IGBT 600V 15A 55W Surface Mount D-Pak | STGD7NB60ST4.pdf | |
| 8N3SV75BC-0169CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N3SV75BC-0169CDI8.pdf | |
| 8N4DV85BC-0059CDI | VCXO IC 644.5313MHz, 644.5313MHz 6-CLCC | 8N4DV85BC-0059CDI.pdf | |
| THS1401QPHPEP | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 48-HTQFP (7x7) | THS1401QPHPEP.pdf | |
| AD7805BRS | 10 Bit Digital to Analog Converter 4 28-SSOP | AD7805BRS.pdf | |
| 10AX090N4F45E3SG | IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA | 10AX090N4F45E3SG.pdf | |
| MSP430FR5738IRGET | CPUXV2 MSP430™ FRAM Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FRAM 24-VQFN (4x4) | MSP430FR5738IRGET.pdf | |
| Z86E0412PSC1866 | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 1KB (1K x 8) OTP | Z86E0412PSC1866.pdf | |
| CY7B923-400JXCT | Driver Fibre Channel 28-PLCC (11.51x11.51) | CY7B923-400JXCT.pdf | |
| PCA9542APW,118 | 2-Channel I²C Multiplexer Interface 14-TSSOP | PCA9542APW,118.pdf | |
| OPA2140AIDGKT | J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP | OPA2140AIDGKT.pdf |