| Manufacturer Part Number: | BBY 56-02W E6127 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 10V 20MA SCD-80 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 56-02W E6127 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 56-02W E6127 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Discontinued | |
| Capacitance @ Vr, F | 12.1pF @ 4V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 3.3 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C3 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 10V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-80 | |
| Supplier Device Package | PG-SCD80-2 | |
| Standard Package | 8,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 56-02W E6127 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 56-02W E6127 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 56-02W E6127 is new and unused, you can buy BBY 56-02W E6127 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 56-02W E6127.
| ON5275,135 | RF Mosfet SOT-223 | ON5275,135.pdf | |
| SPD02N60S5BTMA1 | MOSFET N-CH 600V 1.8A TO-252 | SPD02N60S5BTMA1.pdf | |
| 854S057BGILFT | Clock Multiplexer IC 2GHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 854S057BGILFT.pdf | |
| 8N4SV75LC-0076CDI8 | VCXO IC 200MHz 6-CLCC | 8N4SV75LC-0076CDI8.pdf | |
| LC4384V-75FT256C | IC CPLD 384MC 7.5NS 256FTBG | LC4384V-75FT256C.pdf | |
| M1A3P250-FGG144 | IC FPGA 97 I/O 144FBGA | M1A3P250-FGG144.pdf | |
| PIC32MX270F256D-V/ML | MIPS32® M4K™ Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC32MX270F256D-V/ML.pdf | |
| R5F21365CNFA#30 | R8C R8C/3x/36C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 24KB (24K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F21365CNFA#30.pdf | |
| LMH6504MM | Variable Gain Amplifier 1 Circuit 8-VSSOP | LMH6504MM.pdf | |
| TLV2304IPWR | Amplifier, Comparator IC Filter 14-TSSOP | TLV2304IPWR.pdf | |
| ADA4922-1ARDZ-R7 | ADC Driver IC Data Acquisition 8-SOIC-EP | ADA4922-1ARDZ-R7.pdf | |
| MC74HCT273ADWR2G | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | MC74HCT273ADWR2G.pdf | |
| 74VHC02PW-Q100J | NOR Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | 74VHC02PW-Q100J.pdf | |
| 7130LA100PF8 | IC SRAM 8KBIT 100NS 64TQFP | 7130LA100PF8.pdf | |
| LT1009IZ#PBF | Shunt Voltage Reference IC ±0.2% 10mA TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | LT1009IZ#PBF.pdf |