| Manufacturer Part Number: | BBY 57-02W E6127 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 10V 20MA SCD-80 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 57-02W E6127 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 57-02W E6127 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 26/Jan/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 5.5pF @ 4V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 4.5 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C4 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 10V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-80 | |
| Supplier Device Package | PG-SCD80-2 | |
| Standard Package | 8,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 57-02W E6127 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 57-02W E6127 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 57-02W E6127 is new and unused, you can buy BBY 57-02W E6127 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 57-02W E6127.
| ZLLS400TC | Diode Schottky 40V 520mA (DC) Surface Mount SOD-323 | ZLLS400TC.pdf | |
| BZT52C33T-TP | Zener Diode 33V 100mW ±6% Surface Mount SOD-523 | BZT52C33T-TP.pdf | |
| 2EZ140D/TR8 | Zener Diode 140V 2W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ140D/TR8.pdf | |
| FJV4103RMTF | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 | FJV4103RMTF.pdf | |
| STL3NM60N | MOSFET N-CH 600V 0.65A POWERFLAT | STL3NM60N.pdf | |
| IRFD9020 | MOSFET P-CH 60V 1.6A 4-DIP | IRFD9020.pdf | |
| IRF9Z14STRR | MOSFET P-CH 60V 6.7A D2PAK | IRF9Z14STRR.pdf | |
| SY100EP140LZI-TR | IC FREQUENCY DETECTOR 3.3V 8SOIC | SY100EP140LZI-TR.pdf | |
| MAX1293BCEG+ | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 24-QSOP | MAX1293BCEG+.pdf | |
| MSC8252SVT1000B | IC PROCESSOR 2-CORE 783FCBGA | MSC8252SVT1000B.pdf | |
| TM4C1233H6PGEI7R | ARM® Cortex®-M4F Tiva™ C Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | TM4C1233H6PGEI7R.pdf | |
| MC14008BDR2 | IC FULL ADDER 4BIT P/N 16-SOIC | MC14008BDR2.pdf | |
| XC6124F749ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124F749ER-G.pdf | |
| TLVH431CLPE3 | Shunt Voltage Reference IC 18V ±1.5% 70mA TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | TLVH431CLPE3.pdf | |
| LT1236BIS8-5#TRPBF | Series, Buried Zener Voltage Reference IC ±0.1% 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1236BIS8-5#TRPBF.pdf |