| Manufacturer Part Number: | BBY 58-02V E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 10V 20MA SC-79 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 58-02V E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 58-02V E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 08/Dec/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 5.5pF @ 6V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 3.5 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C4 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 10V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 58-02V E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 58-02V E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 58-02V E6327 is new and unused, you can buy BBY 58-02V E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 58-02V E6327.
| SDURB540TR | DIODE GEN PURP 300V D2PAK | SDURB540TR.pdf | |
| 1PMT5948CE3/TR7 | Zener Diode 91V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5948CE3/TR7.pdf | |
| 8N3DV85BC-0113CDI | VCXO IC 156.25MHz, 175MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0113CDI.pdf | |
| VSP2582RHNR | 1 Channel AFE 12 Bit 85mW 36-VQFN (6.2x6.2) | VSP2582RHNR.pdf | |
| AD7884AQ | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Flash 40-Cerdip | AD7884AQ.pdf | |
| ATSAMD20J15A-MNT | ARM® Cortex®-M0+ SAM D20J Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | ATSAMD20J15A-MNT.pdf | |
| PIC16F777-E/P | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 40-PDIP | PIC16F777-E/P.pdf | |
| LM3S818-IGZ50-C2 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 800 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7) | LM3S818-IGZ50-C2.pdf | |
| ISL43141IBZ | 4 Circuit IC Switch 1:1 65 Ohm 16-SOIC | ISL43141IBZ.pdf | |
| DS232A | 2/2 Transceiver Full RS232 16-PDIP | DS232A.pdf | |
| IDT723612L20PF | IC FIFO 64X36X2 20NS 120QFP | IDT723612L20PF.pdf | |
| TSM108IDT | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 14-SO | TSM108IDT.pdf | |
| TC2055-2.85VCTTR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 100mA SOT-23-5 | TC2055-2.85VCTTR.pdf | |
| HIP6021CB-T | Linear And Switching Voltage Regulator IC 4 Output Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (3) 215kHz 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | HIP6021CB-T.pdf |