| Manufacturer Part Number: | BBY 59-02V E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE TUNING 15V 50MA SC-79 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BBY 59-02V E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BBY 59-02V E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 12/Aug/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance @ Vr, F | 7.8pF @ 4V, 1MHz | |
| Capacitance Ratio | 4.6 | |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C4 | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 15V | |
| Diode Type | Single | |
| Q @ Vr, F | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | PG-SC79-2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BBY 59-02V E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BBY 59-02V E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BBY 59-02V E6327 is new and unused, you can buy BBY 59-02V E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BBY 59-02V E6327.
| B320B-13-F | DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMB | B320B-13-F.pdf | |
| SS1P6LHM3/84A | DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO220AA | SS1P6LHM3/84A.pdf | |
| VBT1045BP-M3/4W | Diode Schottky 45V 10A (DC) Surface Mount TO-263AB | VBT1045BP-M3/4W.pdf | |
| TZMB4V3-GS18 | Zener Diode 4.3V 500mW ±2% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMB4V3-GS18.pdf | |
| MMSZ5263C-G3-08 | Zener Diode 56V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5263C-G3-08.pdf | |
| 1N5938BP/TR12 | Zener Diode 36V 1.5W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5938BP/TR12.pdf | |
| STH240N10F7-6 | MOSFET N-CH 100V 180A H2PAK-6 | STH240N10F7-6.pdf | |
| MC14536BCPG | Programmable Timer IC 2MHz 16-DIP (0.300", 7.62mm) | MC14536BCPG.pdf | |
| ATSAM3S8BA-AUR | ARM® Cortex®-M3 SAM3S Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | ATSAM3S8BA-AUR.pdf | |
| OPA4872IDR | Multiplexer with Amplifier Interface 14-SOIC | OPA4872IDR.pdf | |
| 89HPES12NT3ZBBCG8 | Switch Interfacing Interface 324-CABGA (19x19) | 89HPES12NT3ZBBCG8.pdf | |
| LT6203IS8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SO | LT6203IS8#PBF.pdf | |
| EL5210CYZ | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | EL5210CYZ.pdf | |
| TLV4113CDGQ | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-MSOP-PowerPad | TLV4113CDGQ.pdf | |
| N74F540D,602 | Buffer, Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | N74F540D,602.pdf |