| Manufacturer Part Number: | BC 807-16W H6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 807-16W H6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 807-16W H6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 06/Jul/2010 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 807-16W H6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 807-16W H6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 807-16W H6327 is new and unused, you can buy BC 807-16W H6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 807-16W H6327.
| DMN3029LFG-13 | MOSFET N-CH 30V 5.3A PWRDI333-8 | DMN3029LFG-13.pdf | |
| ATMEGA328PB-AUR | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 32KB (16K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7) | ATMEGA328PB-AUR.pdf | |
| Z8F1232SH020SG | eZ8 Encore!® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 12KB (12K x 8) FLASH | Z8F1232SH020SG.pdf | |
| MCP6271-E/P | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP | MCP6271-E/P.pdf | |
| BD5325G-TR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 5-SSOP | BD5325G-TR.pdf | |
| MIC5213-2.6BC5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.6V 80mA SC-70-5 | MIC5213-2.6BC5-TR.pdf |