| Manufacturer Part Number: | BC 807-25W H6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 807-25W H6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 807-25W H6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 06/Jul/2010 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 807-25W H6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 807-25W H6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 807-25W H6327 is new and unused, you can buy BC 807-25W H6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 807-25W H6327.
| Q6008DH4RP | TRIAC ALTERNISTOR 600V 8A TO252 | Q6008DH4RP.pdf | |
| MPS3646G | TRANS NPN 15V 0.3A TO-92 | MPS3646G.pdf | |
| KSH112GTM_NB82051 | TRANS NPN DARL 100V 2A DPAK | KSH112GTM_NB82051.pdf | |
| LC89058WA-E | IC AUDIO I/F RECEIVER 48SQFP | LC89058WA-E.pdf | |
| VSP5612RSHR | 4 Channel AFE 16 Bit 426mW 56-VQFN (7x7) | VSP5612RSHR.pdf | |
| M2GL060T-1FG484M | IC FPGA 267 I/O 484FBGA | M2GL060T-1FG484M.pdf | |
| MSP430F5132IRSBT | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 8KB (8K x 8) FLASH 40-WQFN (5x5) | MSP430F5132IRSBT.pdf | |
| DF2329EVF25V | H8S/2000 H8® H8S/2300 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 384KB (384K x 8) FLASH 128-QFP (14x20) | DF2329EVF25V.pdf | |
| Z8F6421VN020SC | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 64KB (64K x 8) FLASH | Z8F6421VN020SC.pdf | |
| MCF5274LVM133 | Coldfire V2 MCF527x Microcontroller IC 32-Bit 133MHz ROMless 196-MAPBGA (15x15) | MCF5274LVM133.pdf | |
| SC16C850SVIBS,118 | IC UART SGL 1.8V W/FIFO 32-HVQFN | SC16C850SVIBS,118.pdf | |
| 74HC194N,652 | IC 4BIT BI-DIR SHIFT REG 16DIP | 74HC194N,652.pdf | |
| S29GL02GS12YPCR29 | IC FLASH MEM 2GBIT WAFER | S29GL02GS12YPCR29.pdf | |
| 70V3569S5BF8 | IC SRAM 576KBIT 5NS 208CABGA | 70V3569S5BF8.pdf | |
| MIC2589R-1YM-TR | Hot Swap Controller, Sequencer 1 Channel -48V 14-SOIC | MIC2589R-1YM-TR.pdf |