| Manufacturer Part Number: | BC 807-40W H6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 807-40W H6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 807-40W H6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 06/Jul/2010 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 250 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 807-40W H6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 807-40W H6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 807-40W H6327 is new and unused, you can buy BC 807-40W H6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 807-40W H6327.
| MBR1050-E3/45 | Diode Schottky 50V 10A Through Hole TO-220AC | MBR1050-E3/45.pdf | |
| JANTX1N2990B | Zener Diode 33V 10W ±5% Stud Mount DO-213AA (DO-4) | JANTX1N2990B.pdf | |
| Q8015N5RP | TRIAC 800V 15A TO263 | Q8015N5RP.pdf | |
| 5SGXMA3H2F35I3LN | IC FPGA 432 I/O 1152FBGA | 5SGXMA3H2F35I3LN.pdf | |
| DSPIC33FJ32MC302-I/MM | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 32KB (32K x 8) FLASH 28-QFN-S (6x6) | DSPIC33FJ32MC302-I/MM.pdf | |
| S912XEG128J2MAL | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) | S912XEG128J2MAL.pdf | |
| XMC4500F100F1024ACXQMA1 | ARM® Cortex®-M4 XMC4000 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 1MB (1M x 8) FLASH PG-LQFP-100-11 | XMC4500F100F1024ACXQMA1.pdf | |
| DG309DY-T1-E3 | 4 Circuit IC Switch 1:1 85 Ohm 16-SOIC | DG309DY-T1-E3.pdf | |
| ADM561JRZ | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SOIC W | ADM561JRZ.pdf | |
| MCP6144-E/SL | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | MCP6144-E/SL.pdf | |
| SN74LVTH16241DGGR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | SN74LVTH16241DGGR.pdf | |
| DM74S64N | AND/OR/INVERT Gate Configurable 1 Circuit 11 Input (4, 2, 3, 2) Input 14-DIP | DM74S64N.pdf | |
| 7164S55TDB | IC SRAM 64KBIT 55NS 28CDIP | 7164S55TDB.pdf | |
| TPS24771RGET | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose 24-VQFN (4x4) | TPS24771RGET.pdf | |
| XC6124E744ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124E744ER-G.pdf |