| Manufacturer Part Number: | BC 807-40W H6433 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 807-40W H6433 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 807-40W H6433 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 06/Jul/2010 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Discontinued | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 250 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 807-40W H6433 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 807-40W H6433 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 807-40W H6433 is new and unused, you can buy BC 807-40W H6433 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 807-40W H6433.
| JANTXV1N3823A-1 | Zener Diode 3.9V 1W ±5% Through Hole DO-41 | JANTXV1N3823A-1.pdf | |
| FJX3015RTF | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 | FJX3015RTF.pdf | |
| IRL2203NSTRLPBF | MOSFET N-CH 30V 116A D2PAK | IRL2203NSTRLPBF.pdf | |
| ADS7950SRGER | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 24-VQFN (4x4) | ADS7950SRGER.pdf | |
| 5SGSMD6K2F40C2N | IC FPGA 696 I/O 1517FBGA | 5SGSMD6K2F40C2N.pdf | |
| 5SGSED8N1F45C2LN | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGSED8N1F45C2LN.pdf | |
| MCF51MM256VML | Coldfire V1 MCF51MM Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 104-MAPBGA (10x10) | MCF51MM256VML.pdf | |
| Z8L18020FSC00TR | Z8L180 Microprocessor IC Z180 1 Core, 8-Bit 20MHz 80-QFP | Z8L18020FSC00TR.pdf | |
| 74LVC1G53GD,125 | 1 Circuit IC Switch 2:1 10 Ohm 8-XSON, SOT996-2 (2x3) | 74LVC1G53GD,125.pdf | |
| WM8973CLGEFL/V | Stereo Audio Interface Serial 32-QFN (5x5) | WM8973CLGEFL/V.pdf | |
| MAX274AEWI | IC FILTER ANALOG 8TH-ORDR 28SOIC | MAX274AEWI.pdf | |
| MAX494CPD+ | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-PDIP | MAX494CPD+.pdf | |
| TL431BILP | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.5% 100mA TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | TL431BILP.pdf | |
| S-1313B29-A4T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.9V 200mA HSNT-4-A | S-1313B29-A4T1U3.pdf | |
| TPS71727DCKTG4 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 150mA SC-70-5 | TPS71727DCKTG4.pdf |