| Manufacturer Part Number: | BC 808-25W H6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 25V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 808-25W H6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 808-25W H6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 06/Jul/2010 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 25V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 808-25W H6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 808-25W H6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 808-25W H6327 is new and unused, you can buy BC 808-25W H6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 808-25W H6327.
| ESH1DHE3_A/H | DIODE UFAST 200V 1A DO214AC | ESH1DHE3_A/H.pdf | |
| BZX84-C2V4,235 | Zener Diode 2.4V 250mW ±5% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-C2V4,235.pdf | |
| 8N4SV76EC-0177CDI | VCXO IC 1124MHz 6-CLCC | 8N4SV76EC-0177CDI.pdf | |
| MCP4812T-E/MS | 10 Bit Digital to Analog Converter 2 8-MSOP | MCP4812T-E/MS.pdf | |
| EPF10K100AFC484-3 | IC FPGA 369 I/O 484FBGA | EPF10K100AFC484-3.pdf | |
| EP4SGX530HH35I3 | IC FPGA 564 I/O 1152HBGA | EP4SGX530HH35I3.pdf | |
| ADUC7023BCP6Z62I | ARM7® MicroConverter® ADuC7xxx Microcontroller IC 16/32-Bit 44MHz 62KB (31K x16) FLASH 40-LFCSP-WQ (6x6) | ADUC7023BCP6Z62I.pdf | |
| R5F104PLAFA#30 | RL78 RL78/G14 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x20) | R5F104PLAFA#30.pdf | |
| MPC8548ECVTATGB | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.2GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8548ECVTATGB.pdf | |
| MAX4582CSE+ | 2 Circuit IC Switch 4:1 80 Ohm 16-SO | MAX4582CSE+.pdf | |
| PDI1284P11DGG,112 | Parallel Interface Transceiver/Buffer Interface 48-TSSOP | PDI1284P11DGG,112.pdf | |
| XIO2200AGGW | PCI Express to PCI Translation Bridge Interface 176-BGA MICROSTAR (15x15) | XIO2200AGGW.pdf | |
| SN74CBTLV3245ADW | Bus Switch 8 x 1:1 20-SOIC | SN74CBTLV3245ADW.pdf | |
| MT47H64M16HR-3 IT:G TR | IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 84FBGA | MT47H64M16HR-3 IT:G TR.pdf | |
| NCP300HSN30T1G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 5-TSOP | NCP300HSN30T1G.pdf |