| Manufacturer Part Number: | BC 808-40W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 25V 0.5A SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 808-40W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 808-40W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 01/Mar/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 25V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 250 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 808-40W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 808-40W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 808-40W E6327 is new and unused, you can buy BC 808-40W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 808-40W E6327.
| MA27V0500L | DIODE VARIABLE CAP 10V SSS-MINI | MA27V0500L.pdf | |
| DSM80100M-7 | TRANS PNP 80V 0.5A SOT26 | DSM80100M-7.pdf | |
| BCV46E6327HTSA1 | TRANS PNP DARL 60V 0.5A SOT-23 | BCV46E6327HTSA1.pdf | |
| MCP4441-103E/ML | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 129 Taps I²C Interface 20-QFN-EP (4x4) | MCP4441-103E/ML.pdf | |
| PIC24EP256MC206T-I/MR | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 64-QFN Exposed Pad (9x9) | PIC24EP256MC206T-I/MR.pdf | |
| S9S08AW60E5CFGE | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 60KB (60K x 8) FLASH 44-LQFP (10x10) | S9S08AW60E5CFGE.pdf | |
| LT6402IUD-12#PBF | Differential Amplifier 2 Circuit Differential 16-QFN-EP (3x3) | LT6402IUD-12#PBF.pdf | |
| MT29F4G08ABADAH4-AT:D | SLC 4G 512MX8 FBGA | MT29F4G08ABADAH4-AT:D.pdf | |
| SI9183DT-25-T1-E3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA TSOT-23-5 | SI9183DT-25-T1-E3.pdf | |
| LD6806CX4/12H,315 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 200mA 4-WLCSP (0.76x0.76) | LD6806CX4/12H,315.pdf |