| Manufacturer Part Number: | BC 817-25W E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.5A SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 817-25W E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 817-25W E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 12/Aug/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 170MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 817-25W E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 817-25W E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 817-25W E6327 is new and unused, you can buy BC 817-25W E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 817-25W E6327.
| MBRF50060R | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 60V 250A Chassis Mount TO-244AB | MBRF50060R.pdf | |
| VS-19TQ015-N3 | DIODE SCHOTTKY 15V 19A TO220AC | VS-19TQ015-N3.pdf | |
| IRF1503STRLPBF | MOSFET N-CH 30V 75A D2PAK | IRF1503STRLPBF.pdf | |
| 8N4Q001EG-0071CDI8 | Clock Oscillator IC 622.08MHz, 672.1627MHz, 644.5313MHz, 696.6149MHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-0071CDI8.pdf | |
| AD5425YRM-REEL | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 10-MSOP | AD5425YRM-REEL.pdf | |
| MPC8313ECZQADDC | PowerPC e300c3 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 267MHz 516-TEPBGA (27x27) | MPC8313ECZQADDC.pdf | |
| PI3PCIE3412ZHEX | IC 2:1 MUX/DEMUX 42TQFN | PI3PCIE3412ZHEX.pdf | |
| LTC2873IUFD#PBF | 1/1 Transceiver Half RS232, RS485 24-QFN (4x5) | LTC2873IUFD#PBF.pdf | |
| ICL3245ECVZ | 3/5 Transceiver Full RS232 28-TSSOP | ICL3245ECVZ.pdf | |
| INA132U/2K5 | Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | INA132U/2K5.pdf | |
| AD8000YCPZ-R2 | Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-LFCSP (3x3) | AD8000YCPZ-R2.pdf | |
| S25FL256SDPNFB003 | IC FLASH 256MBIT CMOS SPI 8WSON | S25FL256SDPNFB003.pdf | |
| AT28C256E-15JI | IC EEPROM 256KBIT 150NS 32PLCC | AT28C256E-15JI.pdf | |
| SC724CSTRT | IC LOAD SWITCH 500MA 4CSP | SC724CSTRT.pdf | |
| TPS54428DDA | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.76V 1 Output 4A 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) | TPS54428DDA.pdf |