| Manufacturer Part Number: | BC 817-25W E6433 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.5A SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 817-25W E6433 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 817-25W E6433 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 12/Aug/2009 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 170MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 817-25W E6433 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 817-25W E6433 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 817-25W E6433 is new and unused, you can buy BC 817-25W E6433 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 817-25W E6433.
| BAS7007WE6327BTSA1 | Diode Array 2 Independent Schottky 70V 70mA (DC) Surface Mount SC-82A, SOT-343 | BAS7007WE6327BTSA1.pdf | |
| SZMM5Z27VT1G | Zener Diode 27V 200mW ±7% Surface Mount SOD-523 | SZMM5Z27VT1G.pdf | |
| BZD27C36P-M-08 | Zener Diode 36V 800mW Surface Mount DO-219AB (SMF) | BZD27C36P-M-08.pdf | |
| VS-ST1200C16K0 | SCR 1600V 3080A Standard Recovery Chassis Mount A-24 (K-Puk) | VS-ST1200C16K0.pdf | |
| SLA4052 | TRANS 9NPN DARL 120V 3A 21SIP | SLA4052.pdf | |
| 2N5109 | RF Transistor NPN 20V 400mA 1.2GHz 1W Through Hole TO-39 | 2N5109.pdf | |
| 9FG1901HKLFT | IC FREQUENCY GENERATOR 72-QFN | 9FG1901HKLFT.pdf | |
| EPM7128SLC84-7 | IC CPLD 128MC 7.5NS 84PLCC | EPM7128SLC84-7.pdf | |
| MAX3243IDWG4 | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SOIC | MAX3243IDWG4.pdf | |
| LT1991ACMS#TRPBF | Programmable Gain Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 10-MSOP | LT1991ACMS#TRPBF.pdf | |
| NC7SZ86M5 | XOR (Exclusive OR) IC 1 Channel SOT-23-5 | NC7SZ86M5.pdf | |
| SST25VF080B-50-4C-QAF | IC FLASH SER 8MB 50MHZ SPI 8TDFN | SST25VF080B-50-4C-QAF.pdf | |
| IS66WVE1M16EBLL-55BLI-TR | IC SRAM 16MB 55NS 48BGA | IS66WVE1M16EBLL-55BLI-TR.pdf | |
| VNI8200XP | IC SMART PWR SSR POWERSSO36 | VNI8200XP.pdf | |
| TC1270LERCTR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-143 | TC1270LERCTR.pdf |