| Manufacturer Part Number: | BC 817K-25W E6433 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.5A SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 817K-25W E6433 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 817K-25W E6433 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 01/Mar/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 170MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT323-3 | |
| Standard Package | 40,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 817K-25W E6433 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 817K-25W E6433 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 817K-25W E6433 is new and unused, you can buy BC 817K-25W E6433 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 817K-25W E6433.
| MBR760 | DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A TO220AC | MBR760.pdf | |
| UH1PC-M3/85A | DIODE 1A 150V 25NS SMD | UH1PC-M3/85A.pdf | |
| R7201006XXOO | Diode Standard 1000V (1kV) 600A Chassis Mount DO-200AB, B-PUK | R7201006XXOO.pdf | |
| BZX384B24-G3-18 | Zener Diode 24V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | BZX384B24-G3-18.pdf | |
| CZRUR52C6V8 | Zener Diode 6.8V 150mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F | CZRUR52C6V8.pdf | |
| EP2AGX95EF35C5NES | IC FPGA 452 I/O 1152FBGA | EP2AGX95EF35C5NES.pdf | |
| ATTINY25V-10MFR | AVR AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 2KB (1K x 16) FLASH 20-QFN (4x4) | ATTINY25V-10MFR.pdf | |
| 10AS066K4F35I3LG | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Arria 10 SX FPGA - 660K Logic Elements 256KB 1.5GHz 1152-FBGA (35x35) | 10AS066K4F35I3LG.pdf | |
| ADG5412BRUZ | 4 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm 16-TSSOP | ADG5412BRUZ.pdf | |
| ISL32433EIUZ-T7A | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 10-MSOP | ISL32433EIUZ-T7A.pdf | |
| TJA1086HNJ | 1/1 Transceiver Full FlexRay 44-HVQFN (9x9) | TJA1086HNJ.pdf | |
| FIN1532M | 0/4 Receiver LVDS 16-SOIC | FIN1532M.pdf | |
| SN74F374DBR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP | SN74F374DBR.pdf | |
| 74F00SJX | NAND Gate IC 4 Channel 14-SOP | 74F00SJX.pdf | |
| 7025S70GB | IC SRAM 128KBIT 70NS 84PGA | 7025S70GB.pdf |