| Manufacturer Part Number: | BC 856A E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 65V 0.1A SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC 856A E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC 856A E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 14/Feb/2012 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 65V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 650mV @ 5mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 125 @ 2mA, 5V | |
| Power - Max | 330mW | |
| Frequency - Transition | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT23-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC 856A E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC 856A E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BC 856A E6327 is new and unused, you can buy BC 856A E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC 856A E6327.
| IRF7832PBF | MOSFET N-CH 30V 20A 8-SOIC | IRF7832PBF.pdf | |
| XC4028XL-3HQ240C | IC FPGA 193 I/O 240HQFP | XC4028XL-3HQ240C.pdf | |
| ATSAMC21J17A-AUT | ARM® Cortex®-M0+ SAM C21 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | ATSAMC21J17A-AUT.pdf | |
| MB90347DASPFV-GS-310E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347DASPFV-GS-310E1.pdf | |
| Z8674312VSC | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 8KB (8K x 8) OTP | Z8674312VSC.pdf | |
| SCC2681AC1A44,518 | IC DUART 44-PLCC | SCC2681AC1A44,518.pdf | |
| 74ALVCH16374DGG,51 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP | 74ALVCH16374DGG,51.pdf | |
| NC7S00M5X | NAND Gate IC 1 Channel SOT-23-5 | NC7S00M5X.pdf | |
| SST26WF016B-104I/MF | IC FLASH 16MBIT | SST26WF016B-104I/MF.pdf | |
| TPS51601ADRBT | IC MOSFET DRVR SYNC DUAL 8SON | TPS51601ADRBT.pdf | |
| LTC4278IDKD#PBF | Power Over Ethernet Controller 1 Channel 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) 32-DFN (7x4) | LTC4278IDKD#PBF.pdf | |
| CAT1027ZI-30-GT3 | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-MSOP | CAT1027ZI-30-GT3.pdf | |
| MAX4193CSA+ | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 3.5V 1 Output 525mA (Switch) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | MAX4193CSA+.pdf | |
| NCP585DSN09T1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 0.9V 300mA SOT-23-5 | NCP585DSN09T1.pdf |