| Manufacturer Part Number: | BC807-25W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC807-25W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC807-25W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Design/Specification | SOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013 Copper Wire Revision 07/May/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 80MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC807-25W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC807-25W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC807-25W,135 is new and unused, you can buy BC807-25W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC807-25W,135.
| MBRB3030CTLG | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | MBRB3030CTLG.pdf | |
| L6004V8TP | TRIAC SENS GATE 600V 4A TO251 | L6004V8TP.pdf | |
| BC847W,115 | TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 | BC847W,115.pdf | |
| MB96F386RWBPMC-GS-103E2 | F²MC-16FX F²MC-16FX MB96380 Microcontroller IC 16-Bit 56MHz 288KB (288K x 8) FLASH 120-LQFP (16x16) | MB96F386RWBPMC-GS-103E2.pdf | |
| ICL3226IA | 1/1 Transceiver Full RS232 16-SSOP | ICL3226IA.pdf | |
| MAX1452CAE+C8H | IC SENSOR SIGNAL COND 16-SSOP | MAX1452CAE+C8H.pdf | |
| LMC6464AIN | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-DIP | LMC6464AIN.pdf | |
| LT1124AIS8-1#TRPBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SO | LT1124AIS8-1#TRPBF.pdf | |
| 74LVC1G126GW-Q100H | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 5-TSSOP | 74LVC1G126GW-Q100H.pdf | |
| SN74F175DRE4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC | SN74F175DRE4.pdf | |
| XC6124F550ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124F550ER-G.pdf | |
| TLE2426CDRG4 | Ground Reference (Virtual) Voltage Reference IC 20V ±1% 20mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TLE2426CDRG4.pdf |