| Manufacturer Part Number: | BC817-25W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC817-25W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC817-25W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC817-25W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC817-25W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC817-25W,135 is new and unused, you can buy BC817-25W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC817-25W,135.
| SMBG5954AE3/TR13 | Zener Diode 160V 2W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG5954AE3/TR13.pdf | |
| DMP2007UFG-7 | MOSFET P-CH 20V 18A PWRDI3333-8 | DMP2007UFG-7.pdf | |
| DMNH6008SPS-13 | MOSFET N-CH 60V 16.5A POWERDI | DMNH6008SPS-13.pdf | |
| LTC2631HTS8-LM12#TRMPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 TSOT-23-8 | LTC2631HTS8-LM12#TRMPBF.pdf | |
| AD7548JR-REEL7 | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 20-SOIC W | AD7548JR-REEL7.pdf | |
| XC95108-7PC84C | IC CPLD 108MC 7.5NS 84PLCC | XC95108-7PC84C.pdf | |
| DF36022FTV | H8/300H H8® H8/300H Tiny Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7) | DF36022FTV.pdf | |
| TS87C54X2-LIC | 80C51 87C Microcontroller IC 8-Bit 30/20MHz 16KB (16K x 8) OTP | TS87C54X2-LIC.pdf | |
| MPC859DSLCVR50A | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 357-PBGA (25x25) | MPC859DSLCVR50A.pdf | |
| SN65LVDS33DG4 | 0/4 Receiver LVDS 16-SOIC | SN65LVDS33DG4.pdf | |
| THS4031ID | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | THS4031ID.pdf | |
| INA333SHKJ | Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-CFP | INA333SHKJ.pdf | |
| 74ACTQ153SC | Multiplexer 2 x 4:1 16-SOIC | 74ACTQ153SC.pdf | |
| MIC2589R-1YM-TR | Hot Swap Controller, Sequencer 1 Channel -48V 14-SOIC | MIC2589R-1YM-TR.pdf | |
| S-1000C25-M5T1U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-1000C25-M5T1U.pdf |