| Manufacturer Part Number: | BC846W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 65V 0.1A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC846W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC846W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 65V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 110 @ 2mA, 5V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC846W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC846W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC846W,135 is new and unused, you can buy BC846W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC846W,135.
| DZT491-13 | TRANS NPN 60V 1A SOT-223 | DZT491-13.pdf | |
| SI7983DP-T1-GE3 | MOSFET 2P-CH 20V 7.7A PPAK SO-8 | SI7983DP-T1-GE3.pdf | |
| NTP2955G | MOSFET P-CH 60V 2.4A TO220AB | NTP2955G.pdf | |
| 9DBU0841AKLF | IC BUFFER 8OUTPUT 1.5V 48MLF | 9DBU0841AKLF.pdf | |
| 8T49N203A-007NLGI8 | IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN | 8T49N203A-007NLGI8.pdf | |
| 8N3QV01LG-0125CDI8 | VCXO IC 622.08MHz, 672.16271MHz, 622.08MHz, 672.16271MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-0125CDI8.pdf | |
| MAX11131AUI+T | 12 Bit Analog to Digital Converter 8, 15, 16 Input 1 SAR 28-TSSOP-EP | MAX11131AUI+T.pdf | |
| LCMXO3L-2100C-5BG324I | IC FPGA 279 I/O 324CABGA | LCMXO3L-2100C-5BG324I.pdf | |
| DS80C310-QNG/T&R | 8051 80C Microcontroller IC 8-Bit 25MHz ROMless 44-PLCC (16.59x16.59) | DS80C310-QNG/T&R.pdf | |
| PIC16LF818-I/SOTSL | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 18-SOIC | PIC16LF818-I/SOTSL.pdf | |
| MC74LVXT4052DG | 2 Circuit IC Switch 4:1 26 Ohm 16-SOIC | MC74LVXT4052DG.pdf | |
| MAX382CPN | 1 Circuit IC Switch 8:1 100 Ohm 18-PDIP | MAX382CPN.pdf | |
| UJA1065TW/3V3,518 | Networking Interface 32-HTSSOP | UJA1065TW/3V3,518.pdf | |
| MP8049SDU-LF-P | Amplifier IC 4-Channel (Quad) Class D 40-QFN (5x5) | MP8049SDU-LF-P.pdf | |
| LT1721CGN#TRPBF | Comparator General Purpose CMOS, Rail-to-Rail, TTL 16-SSOP | LT1721CGN#TRPBF.pdf |