| Manufacturer Part Number: | BC847W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC847W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC847W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | BC847 Series Datasheet Update 05/Jul/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 110 @ 2mA, 5V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC847W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC847W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC847W,135 is new and unused, you can buy BC847W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC847W,135.
| MMSZ5235C-E3-18 | Zener Diode 6.8V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5235C-E3-18.pdf | |
| MTZJT-773.3A | Zener Diode 3.3V 500mW ±3% Through Hole MSD | MTZJT-773.3A.pdf | |
| IRFZ44ESPBF | MOSFET N-CH 60V 48A D2PAK | IRFZ44ESPBF.pdf | |
| EPF10K10AQC208-3N | IC FPGA 134 I/O 208QFP | EPF10K10AQC208-3N.pdf | |
| DSPIC33FJ64MC706A-E/PT | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 64KB (64K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | DSPIC33FJ64MC706A-E/PT.pdf | |
| LM3S6420-IBZ25-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 6000 Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 96KB (96K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S6420-IBZ25-A2T.pdf | |
| SN65LVDM22DG4 | Buffer, Multiplexer 1 x 2:2 Channel 250Mbps 16-SOIC | SN65LVDM22DG4.pdf | |
| AD8505ARJZ-RL | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | AD8505ARJZ-RL.pdf | |
| GS2985-INTE3 | IC SDI RECLOCKER SMPTE 64QFN | GS2985-INTE3.pdf | |
| 71M6541FT-IGTR/F | IC ENERGY METER 64-LQFP | 71M6541FT-IGTR/F.pdf | |
| XC61CC3202MR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23 | XC61CC3202MR-G.pdf | |
| ISL9120IINZ-TR5654 | Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 800mA 9-XFBGA | ISL9120IINZ-TR5654.pdf | |
| TC682COA | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Fixed -2Vin 1 Output 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TC682COA.pdf | |
| S-1701R2715-M5T1G | - Converter, Battery Powered Devices Voltage Regulator IC 1 Output SOT-23-5 | S-1701R2715-M5T1G.pdf |