| Manufacturer Part Number: | BC848W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 30V 0.1A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC848W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC848W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Design/Specification | SOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013 Copper Wire Revision 07/May/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 110 @ 2mA, 5V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC848W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC848W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC848W,115 is new and unused, you can buy BC848W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC848W,115.
| CZRFR52C10 | Zener Diode 10V 200mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F | CZRFR52C10.pdf | |
| VSKT500-14 | SCR Module 1400V 785A Series Connection - All SCRs Chassis Mount SUPER MAGN-A-PAK | VSKT500-14.pdf | |
| 8N3SV76BC-0131CDI8 | VCXO IC 114.285MHz 6-CLCC | 8N3SV76BC-0131CDI8.pdf | |
| XC4062XL-3HQ240I | IC FPGA 193 I/O 240HQFP | XC4062XL-3HQ240I.pdf | |
| PIC16LF1827-E/MV | PIC PIC® XLP™ mTouch™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 28-UQFN (4x4) | PIC16LF1827-E/MV.pdf | |
| MAX4578CPP | IC MUX CALBRTD HV 8CHAN 20-DIP | MAX4578CPP.pdf | |
| TJA1020T/N/S490,11 | 1/1 Transceiver LIN 8-SO | TJA1020T/N/S490,11.pdf | |
| MAX9626ATC+T | Differential Amplifier 1 Circuit Differential 12-TQFN (3x3) | MAX9626ATC+T.pdf | |
| LT6014AIDD#TRPBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-DFN (3x3) | LT6014AIDD#TRPBF.pdf | |
| AS4C64M16D3-12BINTR | IC SDRAM DDR3 1G 64MX16 96FBGA | AS4C64M16D3-12BINTR.pdf | |
| CY7C1231H-133AXC | IC SRAM 2MBIT 133MHZ 100LQFP | CY7C1231H-133AXC.pdf | |
| ADM1026JST-REEL | Hardware Monitor 0°C ~ 100°C Internal and External Sensor SMBus Output 48-LQFP (7x7) | ADM1026JST-REEL.pdf | |
| BD00HA5WEFJ-E2 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.5 V ~ 7 V 500mA 8-HTSOP-J | BD00HA5WEFJ-E2.pdf | |
| DLP6500FLQ | IC XGA DMD 0.65 149CPGA | DLP6500FLQ.pdf |