| Manufacturer Part Number: | BC858W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 18010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 30V 0.1A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC858W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC858W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Design/Specification | SOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013 Copper Wire Revision 07/May/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | PNP Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 125 @ 2mA, 5V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC858W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC858W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC858W,115 is new and unused, you can buy BC858W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC858W,115.
| BZX84C9V1 TR | Zener Diode 9.1V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23 | BZX84C9V1 TR.pdf | |
| JAN1N4461 | Zener Diode 6.8V 1.5W ±5% Through Hole DO-41 | JAN1N4461.pdf | |
| IRLU9343 | MOSFET P-CH 55V 20A I-PAK | IRLU9343.pdf | |
| CY29653AXIT | IC CLK ZDB 8OUT 125MHZ 32TQFP | CY29653AXIT.pdf | |
| 8N4DV85AC-0055CDI | VCXO IC 156.25MHz, 125MHz 6-CLCC | 8N4DV85AC-0055CDI.pdf | |
| HD64F7145FW50V | SH-2 SuperH® SH7144 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | HD64F7145FW50V.pdf | |
| R5F21368MNFA#30 | R8C R8C/3x/36M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F21368MNFA#30.pdf | |
| MAX311EPE | IC MUX/DEMUX CMOS RF VIDEO 16DIP | MAX311EPE.pdf | |
| NJU7034M | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-DMP | NJU7034M.pdf | |
| NCV2200SN1T1G | Comparator General Purpose Complementary, Rail-to-Rail SOT-23-5 | NCV2200SN1T1G.pdf | |
| CD74HC652EN | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-PDIP | CD74HC652EN.pdf | |
| SY100E452JY-TR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC | SY100E452JY-TR.pdf | |
| SN74CBT3126DGVR | Bus Switch 1 x 1:1 14-TVSOP | SN74CBT3126DGVR.pdf | |
| AS7C31026B-12JINTR | IC SRAM 1M 64X16 44-SOJ | AS7C31026B-12JINTR.pdf | |
| 7038L20PFI | IC SRAM 1.125MBIT 20NS 100TQFP | 7038L20PFI.pdf |