| Manufacturer Part Number: | BCV 61A E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Special Purpose |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANSISTOR NPN DBL 30V SOT143-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BCV 61A E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BCV 61A E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Special Purpose | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Discontinued | |
| Transistor Type | 2 NPN, Base Collector Junction | |
| Applications | Current Mirror | |
| Voltage - Rated | 30V | |
| Current Rating | 100mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA | |
| Supplier Device Package | PG-SOT143-4 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BCV 61A E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BCV 61A E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BCV 61A E6327 is new and unused, you can buy BCV 61A E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BCV 61A E6327.
| 1N4148WLP-TP | DIODE GEN PURP 80V 100MA SOD882 | 1N4148WLP-TP.pdf | |
| MBR1645-E3/45 | DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AC | MBR1645-E3/45.pdf | |
| APA450-FG484I | IC FPGA 344 I/O 484FBGA | APA450-FG484I.pdf | |
| PIC16LF1789-E/P | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 40-PDIP | PIC16LF1789-E/P.pdf | |
| MB9AF312NAPMC-G-JNE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9A310A Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB9AF312NAPMC-G-JNE2.pdf | |
| P4040NSE7PNAC | PowerPC e500mc Microprocessor IC QorIQ P4 4 Core, 32-Bit 1.5GHz 1295-FCPBGA (37.5x37.5) | P4040NSE7PNAC.pdf | |
| MAX232DE4 | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | MAX232DE4.pdf | |
| 89HT0816PZABCGI | Signal Retimer Interface 196-CABGA (15x15) | 89HT0816PZABCGI.pdf | |
| OPA330AIDBVTG4 | Zero-Drift Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | OPA330AIDBVTG4.pdf | |
| MC74HC393ADR2 | IC COUNTER DUAL 4STAGE 14SOIC | MC74HC393ADR2.pdf | |
| S29JL064J60TFI000 | IC FLASH 64MBIT 60NS 48TSOP | S29JL064J60TFI000.pdf | |
| 25AA160A-I/SN | IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8SOIC | 25AA160A-I/SN.pdf | |
| UCC2888D | Converter Offline Flyback Topology 8-SOIC | UCC2888D.pdf | |
| MAX6394US310D3+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-143-4 | MAX6394US310D3+T.pdf | |
| XC6124E638MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124E638MR-G.pdf |