| Manufacturer Part Number: | BCV61A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Special Purpose |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 30V 100MA DUAL SOT143B |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BCV61A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BCV61A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Special Purpose MOSFET | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Special Purpose | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) Current Mirror | |
| Applications | Current Mirror | |
| Voltage - Rated | 30V | |
| Current Rating | 100mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA | |
| Supplier Device Package | SOT-143B | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BCV61A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BCV61A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BCV61A,215 is new and unused, you can buy BCV61A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BCV61A,215.
| AFE5808AZCF | 8 Channel AFE 12, 14 Bit 158mW 135-NFBGA (15x9) | AFE5808AZCF.pdf | |
| 5SGSMD8N1F45C2N | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGSMD8N1F45C2N.pdf | |
| MB9BF321LPMC1-G-JNE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9B320M Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 96KB (96K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MB9BF321LPMC1-G-JNE2.pdf | |
| TL972QDRQ1 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TL972QDRQ1.pdf | |
| OP97FS | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | OP97FS.pdf | |
| GTLP16617MEAX | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 17 Bit per Element Push-Pull Output 56-SSOP | GTLP16617MEAX.pdf | |
| MC74HC20ADG | NAND Gate IC 2 Channel 14-SOIC | MC74HC20ADG.pdf | |
| W25Q32FWSFIG TR | SPIFLASH 1.8V 32M-BIT 4KB UNIFOR | W25Q32FWSFIG TR.pdf | |
| XC17S15ASO20C | IC PROM SER 5000 C-TEMP 20-SOIC | XC17S15ASO20C.pdf | |
| 2005ASZ | Regulator DC-DC Controller IC 16-SOIC | 2005ASZ.pdf | |
| LT3085EMS8E#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 0 V ~ 36 V 500mA 8-MSOP-EP | LT3085EMS8E#TRPBF.pdf | |
| MC7808ABD2TR4 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 8V 1A D2PAK | MC7808ABD2TR4.pdf |