| Manufacturer Part Number: | BCV62A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Special Purpose |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 30V 100MA DUAL SOT143B |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BCV62A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BCV62A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | Special Purpose MOSFET | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Special Purpose | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) Current Mirror | |
| Applications | Current Mirror | |
| Voltage - Rated | 30V | |
| Current Rating | 100mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA | |
| Supplier Device Package | SOT-143B | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BCV62A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BCV62A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BCV62A,215 is new and unused, you can buy BCV62A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BCV62A,215.
| MBRF60045R | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 45V 300A (DC) Chassis Mount TO-244AB | MBRF60045R.pdf | |
| SS2PH10HM3/84A | Diode Schottky 100V 2A Surface Mount DO-220AA (SMP) | SS2PH10HM3/84A.pdf | |
| 2EZ82D5DO41E3 | Zener Diode 82V 2W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ82D5DO41E3.pdf | |
| TTA003,L1NQ(O | TRANS PNP 80V 3A PW-MOLD | TTA003,L1NQ(O.pdf | |
| IXFA4N100P | MOSFET N-CH 1000V 4A D2PAK | IXFA4N100P.pdf | |
| 8N3QV01EG-1150CDI8 | VCXO IC 100MHz, 400MHz, 1GHz, 250MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-1150CDI8.pdf | |
| LTC2368IDE-18#TRPBF | 18 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-DFN (4x3) | LTC2368IDE-18#TRPBF.pdf | |
| A3PE3000L-1FG896M | IC FPGA 620 I/O 896FBGA | A3PE3000L-1FG896M.pdf | |
| C8051F383-GQ | 8051 C8051F38x Microcontroller IC 8-Bit 48 MIPS 32KB (32K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | C8051F383-GQ.pdf | |
| GD75232PWRE4 | 3/5 Transceiver Full RS232 20-TSSOP | GD75232PWRE4.pdf | |
| OPA1632D | Audio Amplifier 1 Circuit Differential 8-SOIC | OPA1632D.pdf | |
| 74LVX125MX | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SOIC | 74LVX125MX.pdf | |
| 74LVC273D,112 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | 74LVC273D,112.pdf | |
| SN74HC151QDRG4Q1 | Multiplexer 1 x 8:1 16-SOIC | SN74HC151QDRG4Q1.pdf | |
| FAN4010IL6X_F113 | Current Sense Regulator High-Side 10mA 6-MicroPak | FAN4010IL6X_F113.pdf |