| Manufacturer Part Number: | BCW 67A E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 32V 0.8A SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BCW 67A E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BCW 67A E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 27/Jul/2010 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 800mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 32V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 20nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 330mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT23-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BCW 67A E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BCW 67A E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BCW 67A E6327 is new and unused, you can buy BCW 67A E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BCW 67A E6327.
| 1N5805 | Diode Standard 125V 1A Through Hole | 1N5805.pdf | |
| MMBZ5263B-HE3-08 | Zener Diode 56V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5263B-HE3-08.pdf | |
| CZRV5234B-G | Zener Diode 6.2V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323 | CZRV5234B-G.pdf | |
| ZTX958STOB | TRANS PNP 400V 0.5A E-LINE | ZTX958STOB.pdf | |
| IXTA240N055T | MOSFET N-CH 55V 240A TO-263 | IXTA240N055T.pdf | |
| IKP20N60H3 | IGBT Trench Field Stop 600V 40A 170W Through Hole PG-TO-220-3 | IKP20N60H3.pdf | |
| AD5398BCPZ-REEL7 | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 8-LFCSP (3x3) | AD5398BCPZ-REEL7.pdf | |
| DAC7562SDSCR | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 10-WSON (3x3) | DAC7562SDSCR.pdf | |
| MAX5442BEUB+T | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 10-uMAX | MAX5442BEUB+T.pdf | |
| 5AGXBB5D4F40I5 | IC FPGA 704 I/O 1517FBGA | 5AGXBB5D4F40I5.pdf | |
| DS70850AD80FPV | SH-2 SuperH® SH7080 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz ROMless 144-LFQFP (20x20) | DS70850AD80FPV.pdf | |
| MSP430G2231IPW4Q1 | MSP430 Automotive, AEC-Q100, MSP430G2 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 2KB (2K x 8) FLASH 14-TSSOP | MSP430G2231IPW4Q1.pdf | |
| MAX14769MWQ+ | IC ANALOG SWITCH SLIMCAP WLP | MAX14769MWQ+.pdf | |
| LT6203HMS8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | LT6203HMS8#PBF.pdf | |
| ADM1069ACPZ | Supervisor Programmable 8 Channel 40-LFCSP-VQ (6x6) | ADM1069ACPZ.pdf |