| Manufacturer Part Number: | BF 770A E6327 |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 12V 90mA 6GHz 300mW Surface Mount PG-SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BF 770A E6327 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BF 770A E6327 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V | |
| Frequency - Transition | 6GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.5dB ~ 2.6dB @ 900MHz ~ 1.8GHz | |
| Gain | 9.5dB ~ 14.5dB | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 30mA, 8V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 90mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | PG-SOT23-3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BF 770A E6327 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BF 770A E6327 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BF 770A E6327 is new and unused, you can buy BF 770A E6327 Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BF 770A E6327.
| MBRM130LT3G | DIODE SCHOTTKY 30V 1A POWERMITE | MBRM130LT3G.pdf | |
| S6020L53 | SCR 600V 20A Standard Recovery Through Hole TO-220 Isolated Tab | S6020L53.pdf | |
| BC238BBU | TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 | BC238BBU.pdf | |
| IXFH40N30Q | MOSFET N-CH 300V 40A TO-247AD | IXFH40N30Q.pdf | |
| BSS138W E6327 | MOSFET N-CH 60V 280MA SOT-323 | BSS138W E6327.pdf | |
| 8N4SV75FC-0118CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV75FC-0118CDI.pdf | |
| 8N4QV01EG-0028CDI8 | VCXO IC 156.25MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-0028CDI8.pdf | |
| 8N4Q001KG-0023CDI | Clock Oscillator IC 707.3527MHz 10-CLCC | 8N4Q001KG-0023CDI.pdf | |
| LCMXO2-4000HE-6BG256C | IC FPGA 206 I/O 256CABGA | LCMXO2-4000HE-6BG256C.pdf | |
| Z8F0113HJ005SG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 1KB (1K x 8) FLASH | Z8F0113HJ005SG.pdf | |
| MPC8250AVVMHBC | PowerPC G2 Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 408-TBGA (37.5x37.5) | MPC8250AVVMHBC.pdf | |
| MAX4986CTO+T | IC MUX/DEMUX SAS/SATA 42TQFN | MAX4986CTO+T.pdf | |
| SCAN92LV090VEHX/NOPB | 9/9 Transceiver Half LVDS 64-TQFP (10x10) | SCAN92LV090VEHX/NOPB.pdf | |
| MC33389CDWR2 | Automotive Interface 28-SOIC W | MC33389CDWR2.pdf | |
| ISD4002-120EIR | Voice Record/Playback IC Multiple Message 2 Min SPI 28-TSOP | ISD4002-120EIR.pdf |