| Manufacturer Part Number: | BF820W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 300V 0.05A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BF820W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BF820W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Design/Specification | SOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013 Copper Wire Revision 07/May/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 30mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 25mA, 20V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 60MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BF820W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BF820W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BF820W,135 is new and unused, you can buy BF820W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BF820W,135.
| BZT52H-B9V1,115 | Zener Diode 9.1V 375mW ±5% Surface Mount SOD-123F | BZT52H-B9V1,115.pdf | |
| IXTH152N085T | MOSFET N-CH 85V 152A TO-247 | IXTH152N085T.pdf | |
| AUIRFS3107 | MOSFET N-CH 75V 230A D2PAK | AUIRFS3107.pdf | |
| FGH20N60UFDTU | IGBT Field Stop 600V 40A 165W Through Hole TO-247 | FGH20N60UFDTU.pdf | |
| KAD2710C-21Q68 | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 68-QFN (10x10) | KAD2710C-21Q68.pdf | |
| XAM3359ZCZ | ARM® Cortex®-A8 Microprocessor IC Sitara™ 1 Core, 32-Bit 324-NFBGA(15x15) | XAM3359ZCZ.pdf | |
| FT120Q-R | USB Controller USB 2.0 USB Interface 28-QFN (4x4) | FT120Q-R.pdf | |
| USB1T11ABQX | 1/1 Transceiver Half USB 1.1 16-MLP (3x3) | USB1T11ABQX.pdf | |
| SN74AHC1G32DCKTE4 | OR Gate IC 1 Channel SC-70-5 | SN74AHC1G32DCKTE4.pdf | |
| 709379L12PF8 | IC SRAM 576KBIT 12NS 100TQFP | 709379L12PF8.pdf | |
| NAND02GW3B2DN6E | IC FLASH 2GBIT 48TSOP | NAND02GW3B2DN6E.pdf | |
| W25Q16CVZPIG TR | IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8WSON | W25Q16CVZPIG TR.pdf | |
| CD4056BNSR | IC BCD-7SEG DECODER/DVR 16SO | CD4056BNSR.pdf | |
| TL4051B12QDCKR | Shunt Voltage Reference IC ±0.2% 12mA 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 | TL4051B12QDCKR.pdf | |
| ZSR520N8TA | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5.2V 200mA 8-SOP | ZSR520N8TA.pdf |