| Manufacturer Part Number: | BFG25A/X,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 5V 6.5mA 5GHz 32mW Surface Mount SOT-143B |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFG25A/X,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFG25A/X,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 5V | |
| Frequency - Transition | 5GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.8dB ~ 2dB @ 1GHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 32mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 500µA, 1V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 6.5mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA | |
| Supplier Device Package | SOT-143B | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFG25A/X,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFG25A/X,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFG25A/X,215 is new and unused, you can buy BFG25A/X,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFG25A/X,215.
| 126SPC200A | Diode Schottky 200V 120A Surface Mount SPD-3A | 126SPC200A.pdf | |
| SIDC14D60C6Y | Diode Standard 600V 50A (DC) Surface Mount Sawn on foil | SIDC14D60C6Y.pdf | |
| TZX6V8A-TAP | Zener Diode 6.8V 500mW Through Hole DO-35 | TZX6V8A-TAP.pdf | |
| IPP80N04S2L03AKSA1 | MOSFET N-CH 40V 80A TO220-3 | IPP80N04S2L03AKSA1.pdf | |
| DDC112Y/250 | 20 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 32-TQFP (7x7) | DDC112Y/250.pdf | |
| LCMXO2280E-3TN100C | IC FPGA 73 I/O 100TQFP | LCMXO2280E-3TN100C.pdf | |
| 5AGTMD3G3F31I5N | IC FPGA 384 I/O 896FBGA | 5AGTMD3G3F31I5N.pdf | |
| SN74LVC125AQPWRQ1 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-TSSOP | SN74LVC125AQPWRQ1.pdf | |
| PI74STX4G4245ZJEX | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 2 Channel 16-TDFN (3.3x1.5) | PI74STX4G4245ZJEX.pdf | |
| CY7C1380D-167AXCT | IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100TQFP | CY7C1380D-167AXCT.pdf | |
| 7133LA55G | IC SRAM 32KBIT 55NS 68PGA | 7133LA55G.pdf | |
| CY7C1563V18-375BZC | IC SRAM 72MBIT 375MHZ 165FBGA | CY7C1563V18-375BZC.pdf | |
| MTFC32GLUDI-WT | IC FLASH 256GBIT | MTFC32GLUDI-WT.pdf | |
| AP2815AMMTR-G1-03 | IC USB POWER SWITCH | AP2815AMMTR-G1-03.pdf | |
| XC6124C549ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124C549ER-G.pdf |