| Manufacturer Part Number: | BFG325W/XR,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 6V 35mA 14GHz 210mW Surface Mount CMPAK-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFG325W/XR,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFG325W/XR,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 31/Dec/2011 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 6V | |
| Frequency - Transition | 14GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.1dB @ 2GHz | |
| Gain | 18.3dB | |
| Power - Max | 210mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 15mA, 3V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 35mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 | |
| Supplier Device Package | CMPAK-4 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFG325W/XR,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFG325W/XR,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFG325W/XR,115 is new and unused, you can buy BFG325W/XR,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFG325W/XR,115.
| SMBJ4736/TR13 | Zener Diode 6.8V 2W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ4736/TR13.pdf | |
| JANTXV1N5518B-1 | Zener Diode 3.3V 500mW ±5% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTXV1N5518B-1.pdf | |
| VS-VSKT56/16 | SCR Module 1600V 135A Series Connection - All SCRs Chassis Mount ADD-A-PAK (3 + 4) | VS-VSKT56/16.pdf | |
| MAX503CWG+ | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 24-SOIC W | MAX503CWG+.pdf | |
| MPC8544ECVTAQG | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.0GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8544ECVTAQG.pdf | |
| LM4862M/NOPB | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-SOIC | LM4862M/NOPB.pdf | |
| TLC27M4BCDG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | TLC27M4BCDG4.pdf | |
| 74LV541D,112 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | 74LV541D,112.pdf | |
| MT25QL128ABA8E12-0SIT | SERIAL NOR SLC 32MX4 TBGA | MT25QL128ABA8E12-0SIT.pdf | |
| LTC3728LCUH#TRPBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 32-QFN (5x5) | LTC3728LCUH#TRPBF.pdf | |
| LM2677S-5.0/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 5A TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA | LM2677S-5.0/NOPB.pdf |