| Manufacturer Part Number: | BFG480W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 13371 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 4.5V 250mA 21GHz 360mW Surface Mount CMPAK-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFG480W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFG480W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | NPN RF Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 4.5V | |
| Frequency - Transition | 21GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.2dB ~ 1.8dB @ 900MHz ~ 2GHz | |
| Gain | 16dB | |
| Power - Max | 360mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 80mA, 2V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 250mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 | |
| Supplier Device Package | CMPAK-4 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFG480W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFG480W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFG480W,115 is new and unused, you can buy BFG480W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFG480W,115.
| STB19NM65N | MOSFET N-CH 650V 15.5A D2PAK | STB19NM65N.pdf | |
| PIC16C505-20E/P | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.5KB (1K x 12) OTP 14-PDIP | PIC16C505-20E/P.pdf | |
| FSA550UCX | IC ISOLATION SWITCH 4PST 12WLCSP | FSA550UCX.pdf | |
| 1B32AN | IC SIGNAL COND HYBRID 28-DIP | 1B32AN.pdf | |
| LT1112CN8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | LT1112CN8#PBF.pdf | |
| LT6558IGN#TRPBF | IC AMP VIDEO TRIPLE 16-SSOP | LT6558IGN#TRPBF.pdf | |
| MAX921EPA | Comparator with Voltage Reference CMOS, TTL 8-PDIP | MAX921EPA.pdf | |
| 74LVTH374MTC | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP | 74LVTH374MTC.pdf | |
| MC74AC11D | AND Gate IC 3 Channel 14-SOIC | MC74AC11D.pdf | |
| ISL89165FBEBZ-T | MOSFET DRIVER 2CH 5.0V 6A 8SOIC | ISL89165FBEBZ-T.pdf | |
| MIC5393-FMYMT-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.5V, 2.8V 150mA 6-TDFN (1.2x1.2) | MIC5393-FMYMT-TR.pdf |